22. apríla 2013

Slovenská hokejová '18' bude hrať na MS o záchranu

Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov budú hrať o záchranu na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Soči, keď v pondelok neuspeli ani vo svojom štvrtom zápase a v B-skupine prehrali aj s ...

slovensko brankar hokej SOČI 22. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov budú hrať o záchranu na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Soči, keď v pondelok neuspeli ani vo svojom štvrtom zápase a v B-skupine prehrali aj s Nemcami (3:6).

Mladí Slováci prehrali všetky štyri duely v základnej skupine, s istotou obsadia posledné piate miesto a v boji o zotrvanie nastúpia proti poslednému tímu z A-skupiny Lotyšsku, ktoré rovnako neuspelo vo všetkých štyroch meraniach síl v základnej skupine. V pondelok Lotyši prehrali s Rusmi 2:10.

Nemci sa ujali vedenia už v 5. min, keď skóre otvoril Tuomie, ktorý bol na konci kombinačnej akcie. Slováci však odpovedali hneď o minútu zásluhou podareného blafáka v podaní Lantošiho. V 11. min aktívny Kahun poslal Nemcov opäť do vedenia, ale zverenci Antona Bartánusa dokázali vyrovnať, skóroval opäť Lantoši.

Slovenská "osemnástka" prvýkrát v dueli viedla na začiatku druhej tretiny, keď pri ľavej žŕdke uspel Košičan Dávid Šoltés. Stretnutie ako na hojdačke pokračovalo, Nemci vyrovnali a do konca druhej dvadsaťminútovky pridali aj vedúci gól.

Záverečné dejstvo sa už nieslo v ich réžii, na 5:3 zvýšil Eder a skóre duelu uzavrel Draisaitl. Prvá formácia Nemecka sa postarala o päť gólov, pričom hviezdili najmä Draisaitl s bilanciou 1+4 a Kahun (2+3).

Výsledok - B-skupina:

Nemecko - Slovensko 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 11. Kahun (Draisaitl, Tuomie), 34. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 39. Kahun (Bender, Draisaitl), 44. Eder (Eisenschmid, J. Müller), 56. Draisaitl (Kahun, Pföhl) - 6. Lantoši (Cehlárik), 17. Lantoši (A. Sloboda, Cehlárik), 23. Šoltés (R. Varga, E. Černák)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gebei (Maď.) - Kosaka (Jap.), Traub (Kan.)

Zostava SR "18": Godla - Bačik, E. Černák, A. Sloboda, Boboš, T. Gula, Dubeň, Holenda - Timotej Šille, R. Varga, Šoltés - Cehlárik, Lantoši, D. Rehák - Horvát, Beták, Ambroz - S. Petráš, Predajniansky, Žilka

Hlas:
Anton Bartánus (tréner SR "18"): "Napriek tomu, že v prvej tretine sme dva razy doťahovali jednogólový náskok súpera a do vedenia sme sa dostali až v druhej tretine, mali sme vývoj tohto veľmi dôležitého stretnutia až do jeho polovice vo svojich rukách. Boli sme iniciatívnejší, strelecky aktívnejší, ale, žiaľ, nie dosť efektívni. Za stavu 3:2 sme nepremenili viacero vyložených šancí, naopak pri našom neustálom tlaku Nemci nielenže vyrovnali, ale išli znovu do vedenia. Tento moment výrazne poznačil psychiku našich zverencov. Po piatom góle sme striedali brankárov, Godla za góly nemohol, ale chceli sme dať hráčom nový impulz. Za dnešný výsledok si môžu chlapci sami, nie je možné, aby ich porazila jediná formácia, ktorej dovolili dať po hrubých chybách päť zo šiestich gólov. Pred vlastnou bránkou musia byť podstatne agresívnejší, nekompromisní a zodpovední na sto percent. Kým súperi prišli do Soči v porovnaní so sezónou posilnení, náš výber, žiaľ, oslabili viaceré zranenia hráčov základnej