18. júna 2011

Slovenská K4 vo finále na 1000 m posledná

Slovenský štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K4 mužov na 1000 m na XIII. majstrovstvách Európy v rýchlostnej ...

kajak Foto: SITA/Ľudovít VaniherBELEHRAD 18. júna (WEBNOVINY) - Slovenský štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K4 mužov na 1000 m na XIII. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v srbskom Belehrade posledné 9. miesto.

Komárňanské kvarteto, ktoré pravidelne vozievalo z vrcholných podujatí medaily, už vlani na šampionáte starého kontinentu v španielskej Trasone vyšlo naprázdno, keď skočilo štvrté, jeho výkonnostný pád sa však ani tým nezastavil.

V extrémne rýchlych pretekoch v srbskej metropole zvíťazili prekvapujúco Portugalci v zostave Fernando Pimenta, Joao Ribeiro, Emanuel Silva, David Fernandes. Aj druhé Nemecko, ktoré obhajovalo minuloročné zlato, dosiahlo čas pod hranicou snov - 2:50 min. Bronz brali Rumuni. Slováci za víťazným družstvom zaostali o takmer 4 sekundy.