06. decembra 2009

Slovenské biatlonistky v Östersunde na 12. mieste

V pretekoch ženských štafiet na 4x6 km, ktorými sa vo švédskom Östersunde skončilo 1. kolo Svetového pohára 2009/10 v biatlone, zvíťazilo favorizované kvarteto Nemiek v zložení Martina Becková, ...

ÖSTERSUND 6. decembra (WEBNOVINY) - V pretekoch ženských štafiet na 4x6 km, ktorými sa vo švédskom Östersunde skončilo 1. kolo Svetového pohára 2009/10 v biatlone, zvíťazilo favorizované kvarteto Nemiek v zložení Martina Becková, Andrea Henkelová, Simone Hauswaldová a Kati Wilhelmová. Nemky sezónu otvorili rovnakým výsledkom, akým tú predchádzajúcu skončili, teda ziskom zlata. Druhé miesto obsadili úradujúce majsterky sveta Rusky, tretie skončilo družstva Francúzok. Slovenky v konkurencii 20 štafiet finišovali na 12. mieste.

Hneď na prvom úseku Janka Gereková za svojimi súperkami nestačila. Odovzdávala až ako šestnásta s takmer dvojminútovým odstupom za vtedy vedúcim družstvom Nemecka. Anastasia Kuzminová na druhom úseku potvrdila pozíciu slovenskej jednotky a dokázala sa posunúť o šesť pozícií vyššie. Martina Halinárová preberala od nej štafetu ako desiata v poradí. Po problémoch na streľbe v stoji klesla o jednu priečku, odstup slovenského tímu za čelom pretekov však už narástol na vyše päť minút. Ľubomíra Kalinová na poslednom úseku pridala k tomu ešte viac ako minútu a klesla na konečné 12. miesto.

Výsledky - štafeta na 4x6 km:
1. Nemecko (Martina Becková, Andrea Henkelová, Simone Hauswaldová, Kati Wilhelmová) 1:10:52,5 h, 2. Rusko (Svetlana Slepcovová, Anna Bulyginová, Oľga Zajcevová, Oľga Medvedcevová) +18,4 s, 3. Francúzsko (Marie Laure Brunetová, Sylvie Becaertová, Marie Dorinová, Sandrine Baillyová) +1:25,2 min, 4. Švédsko +1:49,3, 5. Čína +2:36,0, 6. Ukrajina +3:03,3, ... , 12. SLOVENSKO (Janka Gereková, Anastasia Kuzminová, Martina Halinárová, Ľubomíra Kalinová) +6:19,5.