Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Slovenské elektrárne odovzdali ceny Aurela StodoluSpoločnosť Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel dnes už po šiesty krát ocenila troch študentov slovenských univerzít za najlepšie záverečné práce súvisiace s energetikou cenami Aurela Stodolu ...Zdieľať
logo BRATISLAVA 19. novembra (WBN/PR) - Spoločnosť Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel dnes už po šiesty krát ocenila troch študentov slovenských univerzít za najlepšie záverečné práce súvisiace s energetikou cenami Aurela Stodolu a finančným ocenením v celkovej výške 8 090 eur.


Komisia zložená z odborníkov v oblasti energetiky posudzovala záverečné práce študentov vybranými jednotlivými vedúcimi katedier slovenských univerzít a rozhodla udeliť ceny víťazom:

• Marek Šipoš z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach za bakalársku prácu Meranie výbojovej aktivity v nehomogénnych poliach

• Jozef Dudiak z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach za diplomovú prácu Modelovanie podporných služieb v programe MODES

• Liška Martin z Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity za dizertačnú prácu Pripojiteľnosť obnoviteľných zdrojov elektrickej energie do elektrizačnej sústavy.

Víťazi si prevzali ocenenia po skončení Národnej konferencie Týždňa vedy a techniky v SR, zameranej na propagáciu vedy a techniky, slovenských vedcov a výsledkov ich práce, ktorej generálnym partnerom je spoločnosť Slovenské elektrárne.

Slovenské elektrárne (SE) podporujú školstvo, vedu a výskum v spolupráci so slovenskými technickými univerzitami na základe Memoranda o dlhodobej spolupráci podpísaného v septembri 2007. Projekty na podporu vzdelávania vykonávajú prostredníctvom programu Energia pre vzdelanie, ktorá je súčasťou komplexného programu spoločenskej zodpovednosti Energia pre krajinu. V rámci programu Energia pre vzdelanie Slovenské elektrárne každoročne udeľujú štipendiá päťdesiatim študentom technických smerov prvého i druhého stupňa s cieľom podporiť rast novej generácie inžinierov a technikov pre slovenskú energetiku.

Podpora študentov technických študijných smerov vychádza zo strategickej spolupráce s poprednými odborníkmi z radov profesorov technických univerzít na Slovensku, ktorí spolu s odborníkmi a manažérmi zo Slovenských elektrární sú členmi Výboru pre spoluprácu s univerzitami, ktorý sa zameriava na identifikáciu a realizáciu možností podpory a zatraktívnenia štúdia na technických univerzitách ako aj rozvoj ďalšieho vzdelávania súčasných zamestnancov spoločnosti Slovenské elektrárne vo forme postgraduálneho štúdia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze piťovcov vypovedal odsúdený za vraždu Jozefa Mišenku
<< predchádzajúci článok
New York zakáže predaj tabakových výrobkov osobám mladším ako 21 rokov

Slovenské elektrárne odovzdali ceny Aurela Stodolu - diskusné fórum čitateľov