29. septembra 2018

Slovenské hádzanárky remizovali v druhom prípravnom dueli s Českom

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Púchov 29. septembra (TASR) - Slovenské hádzanárky remizovali v sobotu v druhom z dvojice prípravných medzištátnych duelov s Českom v púchovskej sTC Aréne 22:22. Zápas sa hral bez prítomnosti divákov.

Tréner SR Ján Packa tak stále čaká na prvé víťazstvo po návrate na reprezentačnú lavičku, jeho zverenky v piatok prehrali v prvom stretnutí s ČR 22:26. Slovenky čaká na prelome novembra a decembra 1. fáza kvalifikácie MS 2019, Češky sa pripravujú na tohtoročné ME.

Prípravný zápas hádzanárok v Púchove:
Slovensko - Česko 22:22 (11:11)

Po vyrovnanom úvode sa s pribúdajúcimi minútami začali viac v útoku presadzovať domáce hráčky. Slovenky si postupne budovali náskok, v 10. minúte viedli 5:3, v 16. minúte už 8:4. Tréner ČR reagoval a vzal si oddychový čas, čo jeho zverenkám viditeľne prospelo. Postupne začali zmazávať manko a v 24. minúte zo sedmičky vyrovnali na 9:9. Do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 11:11. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Slovenkám, ktoré ovládli hru a v 38. minúte vyhrávali 16:12. Češky však opäť dokázali na nepriaznivý vývoj zareagovať. Viackrát vystihli nepresnú rozohrávku domácich hráčok a päťgólovou sériou otočili skóre na 19:18 vo svoj prospech. Oddychový čas kouča Packu prebral jeho zverenky a záver tak priniesol napínavú drámu. V 58. minúte Wollingerová premenila sedmičku a dostala svoj tím do vedenia 22:21. Duel sa však napokon skončil remízou, keď sa o vyrovnanie postarala v 59. min po individuálnej akcii Ryšánková.

F1: Hamilton najrýchlejší aj v záverečnom tréningu na VC Ruska
F1: Kvjat sa vrátil do Toro Rosso