27. marca 2019

Slovenské legendy na čele s Pálffym rozrdvili veteránov z Izraela

Na snímke zľava hráči Slovenska Peter Podhradský a Jozef Stümpel počas exhibičného hokejového zápasu Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Team v Skalici 27. marca 2019. Foto: TASR Lukáš Grinaj
Skalica 27. marca (TASR) - Hokejoví fanúšikovia v Skalici si v stredu vychutnali exhibičný duel slovenských hokejových legiend na čele s domácim miláčikom Žigmundom Pálffym proti Izraelu. Diváci videli množstvo pekných akcií, krásnych gólov a vysoké víťazstvo domáceho tímu 18:3.

V zápase sa predstavilo okrem iných aj osem majstrov sveta z Göteborgu, ten deviaty Miroslav Šatan prišiel kamarátov podporiť, no len z tribúny. Na ľade však nechýbali Pálffy, Jozef Stümpel, Ľubomír Višňovský, Peter Pucher či Róbert Petrovický, zo skalických legiend Tibor Višňovský, René Školiak alebo brankár Miroslav Lipovský. Zo striedačky viedol partiu Július Šupler. Vo výbere Izraela sa predstavili i naturalizovaní Rusi, ktorí v minulosti hrávali v ruskej superlige.

Exhibičný duel v Skalici:

Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Timer 18:3 (4:0, 7:1, 7:2)

Góly: 5. Pálffy (Podhradský, Stümpel), 9. Ľ. Višňovský (Pálffy), 16. Podhradský (Stümpel, Petrovický), 19. Somík (Pucher, Uram), 24. Oremus (T. Višňovský, Ďurák), 24. T. Višňovský (Stehlík, Školiak), 28. Pucher (Ľ. Višňovský, Uram), 33. Uram (Pucher), 35. T. Višňovský (Stehlík, Ďurák), 38. Podhradský (Pálffy, Stümpel), 40. T. Višňovský (Školiak), 44. Uram (Somík, Pucher), 48. Petrovický (Stümpel), 49. Uram (Ľ. Višňovský), 49. Vorobel (Pucher), 54. Pálffy (Ľ. Višňovský, Stümpel), 56. Petrovický (Ďurák), 59. Ľ. Višňovský - 34. Džogonenko (Chanukajev), 54. Tilson (Isajev), 57. Džogonenko. Vylúčení: 1:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

zostava SR: Miroslav Lipovský (31. Dušan Vlk) - Ľubomír Višňovský, Peter Podhradský, Slavomír Vorobel, Dušan Milo, Miroslav Ďurák, Richard Stehlík, Martin Ivičič, Roman Veber - Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Róbert Petrovický - Marek Uram, Peter Pucher, Radovan Somík - Peter Oremus, René Školiak, Tibor Višňovský - Zdeněk Jurásek, Martin Hujsa, Dušan Pašek - Ivo Ďurkovič

Exhibičný duel bol jasne v réžii slovenských legiend na čele s Pálffym. S netradičným súperom si robili, čo chceli a po pár minútach sa to prejavilo aj na skóre. O prvý gól sa postaral v 5. práve domáci miláčik. Pri druhom si pripísal asistenciu, keď našiel medzi kruhmi voľného Ľ. Višňovského. Slováci nevyužili prvú presilovku, no krátko po nej sa presadil Podhradský a druhú v závere tretiny premenil Somík - 4:0. Aj v ďalšom priebehu sa hralo takmer výlučne v obrannom pásme Izraela, ktorý sa dostával z vlastnej tretiny len sporadicky. Lipovský sa tak v bránke dosť nudil. Nič na tom nezmenila ani prvá presilovka hostí, i keď konečne zamestnali brankára. To však už bolo 7:0 pre domácich a na osem zvýšil v závere početnej výhody Uram. Izrael stihol čestný úspech ešte v 2. tretine, keď svoj nájazd, už proti Vlkovi, premenil Džogonenko. Slovákov to však nezabrzdilo, bavili sa hokejom, divákov zase peknými kombináciami a gólmi a do šatne išli za stavu 11:1. Kanonáda domácich pokračovala aj v tretej tretine, po dva góly pridali Uram a Petrovický, po jednom ešte Vorobel, Pálffy a Višňovský. Za hostí skorigovali v závere Tilson a Džogonenko.

Skaličania využili prestávky medzi tretinami na ocenenie najlepších športovcov svojho mesta.