17. septembra 2009

Slovenské volejbalistky vrátili Chorvátkam predpoludňajšiu prehru

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili vo štvrtkovom podvečernom neoficiálnom zápase v Púchove po výbornom výkone nad Chorvátskom 3:1 (25, -12, 21, 23). Vrátili tak svojim súperkám prehru z ...

PÚCHOV 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili vo štvrtkovom podvečernom neoficiálnom zápase v Púchove po výbornom výkone nad Chorvátskom 3:1 (25, -12, 21, 23). Vrátili tak svojim súperkám prehru z predpoludnia, keď im rovnako v neoficiálnom tréningovom modelovanom súboji podľahli navlas rovnakým výsledkom. V piatok o 18.00 h sa oba tímy, ktoré sú vo finálnej fáze prípravy pred ME v Poľsku (25. septembra - 4. októbra), stretnú v Púchove opäť v oficiálnom zápase.

Výsledok - neoficiálny prípravný zápas:
Slovensko - Chorvátsko 3:1 (25, -12, 21, 23)
93 minút, rozhodovali: Sňahničan a Porvazník, bez divákov.

SR: Rojková 10 bodov, Gogolová 15, Hrončeková 1, Smák 1, Konečná 8, Soaresová 20, libero Kohútová-Kleskeňová (Noseková, T. Crkoňová 4).
Chorvátsko: Grbačová 3, Popovičová 18, Jerkovová 9, Ušičová-Jogunicová 11, Milošová 14, Poljaková 13, libero Miletičová.

Chorvátky mali výborný nástup a rýchlo viedli 4:0. Na prvý technický oddychový čas dokonca odchádzali so šesťbodovým náskokom 8:2. Zo zlého úvodu sa však slovenské volejbalistky otriasli, zlepšili hru v poli i na bloku a doťahovali veľký náskok súpera. Po ese Gogolovej bolo 7:11 a neskôr Soaresová znížila na 11:13. Chorvátky potom síce opäť ušli na rozdiel piatich bodov, ale po výbornom bloku Gogolovej bolo vyrovnané 16:16. Dramatickú koncovku prvého setu ukončila smečom diagonálka Soaresová a Slovenky vyhrali prvé dejstvo 27:25.

V úvode druhého setu síce viedli domáce volejbalistky 5:3, ale potom sa začali vysoké Chorvátky čoraz výraznejšie presadzovať a postupne si budovali veľký náskok. Čoskoro viedli 15:7, neskôr 20:9. Tréner Čada spravil dve zmeny v zostave, keď na smeči prišla namiesto Konečnej Noseková a na bloku vystriedala Hrončekovú najmladšia hráčka v tíme T. Crkoňová. V pohode hrajúce Chorvátky to však nevyviedlo z rytmu a druhý set vyhrali hladko 25:12.

Tretí set bol vyrovnaný až do prvého technického time outu, potom sa Chorvátky dostali do vedenia 10:7. Slovenky sa snažili dobehnúť manko, ale Chorvátky hrali takmer bezchybne. V závere setu sa však zverenkyniam trénerskej dvojice Miroslav Čada - Stanislav Vartovník predsa len podaril zvrat. Za stavu 16:20 sa na podanie dostala Rojková, prišla málovídaná šnúra siedmich bodov a Slovenky viedli 23:20. Rojková sa v tejto sérii blysla dvoma esami a dvakrát zakončila útok Konečná. Koncovku setu Slovenky zvládli a vyhrali ho 25:21.

Prvé dva body štvrtého setu získali domáce hráčky, lenže Chorvátky pri podaní Poljakovej urobili takmer rovnakú šnúru ako hráčky SR v predchádzajúcom dejstve a viedli 6:2. Ani potom sa nezastavili a svoj náskok zvýšili až na sedem bodov. Slovenské volejbalistky sa však nepoložili. Po ese Soaresovej bolo 10:12 a po peknom útoku Rojkovej po čiare vyrovnali na 14:14. V tejto fáze zápasu hrali skutočne výborne a po skvelom servise Soaresovej sa dokonca dostali do vedenia 19:18. Koncovku Slovenky zvládli, set vyhrali 25:23 a celý zápas po celkovo výbornom výkone 3:1.