21. marca 2010

Slovenskí bežci v kvalifikácii šprintu neuspeli

Foto: SITA/AP WHISTLER 21. marca (WEBNOVINY) -V kvalifikácii šprintu v behu na lyžiach klasickou technikou, ktorý bol záverečnou disciplínou X. zimných paralympijských hier v kanadskom Vancouveri, Slováci neuspeli. V ...

WHISTLER 21. marca (WEBNOVINY) -V kvalifikácii šprintu v behu na lyžiach klasickou technikou, ktorý bol záverečnou disciplínou X. zimných paralympijských hier v kanadskom Vancouveri, Slováci neuspeli. V kategórii telesne postihnutých sediacich mužov obsadil Vladimír Gajdičiar 22. miesto. "Doteraz sa mi v šprintoch vo Svetovom pohári podarilo postúpiť do semifinále iba dvakrát. Tu je však konkurencia neporovnateľne silnejšia. Cítim sa už unavený a už sa teším domov, povedal v cieli 42-ročný Vladimír Gajdičiar.

Medzi zrakovo postihnutými skončil Marián Baláž štartujúci bez navádzača štrnásty. Do vyraďovacej fázy pretekov postupovali iba ôsmi najlepší z kvalifikácie. Účinkovanie slovenských športovcov na vancouverských ZPH sa tým definitívne skončilo. "Medzičasy boli vynikajúce, bol som dokonca druhý, ale potom v poslednom zjazde pred cieľovou rovinkou som vyletel na nejakú nerovnosť a padol som. Ja bohužiaľ pred seba nevidím, vybral som si stopu, ktorá sa v polovici zjazdu zrazu končila. Ďalšie sekundy som stratil tým, že som iba intuitívne hľadal, kde vlastne stopa pokračuje. Ten výsledok nemohol byť iný, aký je,“ neskrýval sklamanie Marián Baláž.

Výsledky - beh na lyžiach
kvalifikácia šprintu klasickou technikou:
telesne postihnutí muži - sediaci (800 m): 1. Roman Petuškov (Rus.) 2:08,18 min, ... 22. Vladimír Gajdičiar (SR) +15,91 - nepostúpil do vyraďovacej fázy pretekov

zrakovo postihnutí (1200 m): 1. Brian McKeever / navádzač Robin McKeever (Kan) 3:14,79, ... 14. Marián Baláž / bez navádzača (SR) +22,55 - nepostúpil do vyraďovacej fázy pretekov