Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2006

Slovenskí colníci objavili cigarety za takmer 12 miliónov SkSlovenskí colníci odhalili druhý najväčší prípad nelegálneho prechovávania a prepravy neoznačených cigariet v histórii Slovenska. V skladových priestoroch v Jasenici (okr. Považská Bystrica) a ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. februára (WN/SITA) - Slovenskí colníci odhalili druhý najväčší prípad nelegálneho prechovávania a prepravy neoznačených cigariet v histórii Slovenska. V skladových priestoroch v Jasenici (okr. Považská Bystrica) a v kamióne v Ilave bolo zaistených spolu 58 697 kartónov, čo je 11 739 400 cigariet v celkovej hodnote 11 739 400 korún. Na dnešnej tlačovej besede o tom informovala hovorkyňa Colného riaditeľstva SR Kristína Vavríková.

Cigarety značky Superkings objavili colníci pri operatívno-pátracej kontrole. V sklade v Jasenici zaistili 8 579 600 neoznačených cigariet, ktoré boli ukryté v nepoužívanom návese bez evidenčného čísla a v prispôsobených dutých bojleroch. V kamióne v Ilave objavili colníci ďalších 3 159 800 cigariet uložených v dutých kovových konštrukciách na prepravu kobercov. Cigarety boli pravdepodobne určené pre trh vo Veľkej Británii.

Podľa Vavríkovej sú z nelegálnej distribúcie a prechovávania tovaru bez kontrolných známok podozrivé tri osoby z okolia Ilavy a Jasenice. Polícia zatiaľ zadržala len jedného, 34-ročného muža. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. V prípade preukázania viny z trestného činu porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou môžu ísť do väzenia až na 12 rokov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina občanov chce odvolať starostu Luníka IX v Košiciach
<< predchádzajúci článok
Premiér si v sobotu vo Varšave prevezme prestížnu Zlatú sošku