09. januára 2010

Slovenskí hádzanári zdolali Egypt aj v Hlohovci

Na reprezentantov africkej krajiny našli slovenskí reprezentanti recept v krátkom čase už po druhý raz, keď tento utorok vyhrali nad nimi aj na Myresjöhus Cupe vo ...

Bez názvuFoto: SITA

HLOHOVEC 9. januára (WEBNOVINY) - Na reprezentantov africkej krajiny našli slovenskí reprezentanti recept v krátkom čase už po druhý raz, keď tento utorok vyhrali nad nimi aj na Myresjöhus Cupe vo Švédsku (30:24).

Slováci budú na podujatí za účasti štyroch krajín, ktoré je pre nich prípravou na blížiacu sa I. fázu kvalifikácie MS 2011, bojovať o prvenstvo v nedeľňajšom priamom súboji s Ukrajinou, ktorá má na konte o bod menej. Duel v bratislavskej hale na Pasienkoch sa začne o 16.00 h, predtým si v zápase o 3. miesto zmerajú sily Egypt a Grécko.

Výsledky - sobota - medzinárodný turnaj mužov (Hlohovec):
Slovensko - Egypt 29:28 (11:11)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 1, Kopčo, Mazák, M. Straňovský 4, T. Urban, Antl 7, D. Valo 7, F. Šulc ml. 3, Kukučka 3, Nižnan, L. Tarhai ml., P. Hruščák, Volentics 4
pok. hody SR: 4/3, vylúčení: 6 - 7, ČK: 60. D. Valo (SR) za faul, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 1400 divákov

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu a hoci pohyblivejší Egypťania boli jeho prevažnú časť vo vedení, výraznejší náskok si nedokázali vypracovať. Ešte v 25. min vyhrávali 10:8, ale Slováci potom využili početnú prevahu a ešte do prestávky stihli vyrovnať na 11:11. Aj po zmene strán sa pred solídne zaplnenou halou v Hlohovci odohrávala vyrovnaná partia. Slovenské družstvo sa v priebehu druhého polčasu dostalo aj do trojgólového náskoku, ale o víťazstvo muselo bojovať takmer až do záverečných sekúnd. V 57. min vyhrávali zverenci trénera Heistera 28:27, súper sa však nevzdával a o osude duelu sa rozhodovalo až v samom závere. Za stavu 29:28 ubránili Slováci útok Egypťanov a v zostávajúcom čase už jednogólové víťazstvo udržali (29:28).

Ukrajina - Grécko 30:29