09. januára 2010

Výhra Interu po dráme

V úvodnom sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže zvíťazil AS Rím na vlastnej pôde nad Chievom Verona najtesnejším rozdielom 1:0. Autorom ...

Bez názvuFoto: SITA

RÍM 9. januára (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže zvíťazil AS Rím na vlastnej pôde nad Chievom Verona najtesnejším rozdielom 1:0. Autorom jediného presného zásahu sa už v úvodnej minúte duelu stal taliansky reprezentačný záložník v službách domácich Daniele De Rossi. V ďalšom priebehu zápasu sa nepodarilo skórovať ani jednému z mužstiev. A to ani napriek tomu, že AS od 11. min dohrávalo bez vylúčeného brankára Doniho, ktorý mimo pokutového územia zahral rukou. V 56. min nevyužil pokutový kop na druhý gól domácich David Pizarro.

V druhom zápase sobotňajšieho programu zdolal v dueli prvého s posledným Inter Miláno po obrovskej dráme Sienu 4:3. Zverenci Josého Mourinha pritom pred vlastnými divákmi až dvakrát v priebehu stretnutia ťahali za kratší koniec. Ešte tri minúty pred koncom boli domáci blízko potupnej prehry, keď prehrávali 2:3. V 88. min napokon svojím druhým gólom vyrovnal Wesley Sneijder a v samom závere strhol víťazstvo na stranu domácich Walter Samuel.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 19. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AS Rím - Chievo Verona 1:0 (1:0)
Gól: 1. De Rossi, ČK: 11. Doni (AS Rím), 29 467 divákov

Inter Miláno - Siena 4:3 (2:2)
Góly: 24. D. Milito, 36. a 88. Sneijder, 90. W. Samuel - 18. a 65. Maccarone, 37. Ekdal, ČK: 90. Cribari (Siena), 53 000 divákov