26. decembra 2013

Slovenskí hádzanári zdolali na turnaji Riga Council Cup Estónsko

Slovenskí hádzanári úspešne vstúpili do turnaja Riga Council Cup v lotyšskej metropole. Zverenci trénera Zoltána Heistera zvíťazili nad Estónskom presvedčivo ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Riga 26. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári úspešne vstúpili do turnaja Riga Council Cup v lotyšskej metropole. Zverenci trénera Zoltána Heistera zvíťazili nad Estónskom presvedčivo 40:27, keď základ svojho triumfu položili už v prvom polčase. V piatok o 16.30 ich čaká duel s Litvou, ktorá vo štvrtok zdolala domácich Lotyšov 31:29. Pre Slovákov je turnaj v Rige súčasťou prípravy na januárové vyvrcholenie kvalifikácie MS 2015.

Slovákom vyšiel úvod zápasu a po dvoch góloch Pekára viedli 3:1. Domácim sa síce podarilo vyrovnať, no v druhej polovici prvého polčasu si Heisterovci postupne vybudovali sedemgólový náskok, do kabín odchádzali za stavu 19:14. Na začiatku druhého polčasu sa strelecky chytili Zechmeister, Cigáň i Vallo a v 40. minúte viedli hostia už o jedenásť gólov 29:18. Záver už Slováci odkontrolovali a dosiahli pohodlné víťazstvo.

Estónsko - SLOVENSKO 27:40 (14:19)
najviac gólov: Pinnonen 8, Laast 5, Rooba 4 - zostava a góly SR: Štochl, Paul - Mazák 1, Adamčík 2, Slaninka 2, Volentics 2, Briatka 3, Cigáň 4, Minarovič 2, Hruščák 5, Guzy 3, Urban 5, Vallo 4, Zechmeister 3, Pekár 4, rozhodovali: Jaškinš, Žabko (obaja Lot.), 7 m hody: 4/2 - 1/1, vylúčení: 3:4