02. februára 2013

Slovenskí tenisti vedú nad Ukrajinou 2:1

Slovenská dvojica Filip Polášek, Igor Zelenay zvíťazila v sobotňajšej štvorhre v rámci zápasu Ukrajina - Slovensko v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2013 tenisových ...

zelenay KREMENČUK 2. februára (WEBNOVINY) - Slovenská dvojica Filip Polášek, Igor Zelenay zvíťazila v sobotňajšej štvorhre v rámci zápasu Ukrajina - Slovensko v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2013 tenisových reprezentačných družstiev mužov nad domácim duom Alexandr Dolgoopolov, Sergij Stachovskij 7:6 (4), 7:6 (3), 6:3.

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa vedú 2:1 po sobote, keď v piatok najprv Andrej Martin nestačil na domácu jednotku Dolgopolova a Lacko triumfoval nad Stachovským.

Slováci sa ujali vedenia 4:2 na gemy, keď si Stachovskij prehral podanie, ale vzápätí stratil servis čistou hrou Zelenay a o osude prvého dejstva rozhodla skrátená hra. V nej zverenci kapitána Miloslava Mečířa vyhrávali 4:1, 4:3 a 6:3, Stachovskij síce znížil na 4:6, ale druhý setbal už Ukrajinci neodvrátili.

Aj druhá časť mala podobný priebeh. Duo slovenských deblových špecialistov brejklo v tretej hre Stachovského, ale od stavu 5:3 prehralo tri gemy za sebou, keď Polášek nezvládol podávanie na set. V tajbrejku bolo 2:0 pre ukrajinský pár, ale nasledujúcich šesť bodov patrilo súperom, ktorí potom využili druhú šancu na rozhodnutie.

V treťom sete išli Slováci do vedenia 3:1 zásluhou premeneného brejkbalu pri podaní Dolgopolova. Následne Polášek uspel na servise a bolo už 4:1. Potom si všetci hráči až do konca tretieho setu držali svoje podania, čo znamenalo víťazstvo slovenskej dvojice 6:3.

UKRAJINA - SLOVENSKO 1:2 po sobotňajšej štvorhre
(1. - 3. februára na tvrdom povrchu Greenset v hale klubu Premier v Kremenčuku)

sobota:
Alexandr Dolgopolov, Sergij Stachovskij - Filip Polášek, Igor Zelenay 6:7 (4), 6:7 (3), 3:6