12. decembra 2011

Slovenskí zjazdári zbierali medaily na Európskom pohári

Tri zlaté, tri strieborné a dve bronzové medaily - to je vizitka slovenských zdravotne postihnutých lyžiarov - zjazdárov na úvodných pretekoch Európskeho pohára 2011/12 v rakúskom Pitztali. ...

jakub krako PITZTAL 12. decembra (WEBNOVINY) - Tri zlaté, tri strieborné a dve bronzové medaily - to je vizitka slovenských zdravotne postihnutých lyžiarov - zjazdárov na úvodných pretekoch Európskeho pohára 2011/12 v rakúskom Pitztali.

Dva najjagavejšie kovy si vybojoval trojnásobný paralympijský víťaz, zrakovo postihnutý Jakub Krako, keď už s novým navádzačom Martinom Motykom zvíťazil v oboch obrovských slalomoch.

Tretie zlato pridala v obrovskom slalome zrakovo postihnutých žien Petra Kozičková s navádzačom Stanislavom Suchým.

Strieborné medaily si vybojovali telesne postihnutý Martin France v obrovskom slalome v kategórii stojacich, Petra Kozičková v druhom obrovskom slalome a zrakovo postihnutý Michal Beladič s navádzačom Filipom Švidroňom v slalome.

Posledná spomenutá dvojica skončila v úvodnom obrovskom slalome tretia a bronz zavesili na krk aj Martinovi Francemu v druhom obrovskom slalome.

Slovenská výprava sa presunie do iného rakúskeho lyžiarskeho centra Kühtai, kde sú tento týždeň na programe ďalšie preteky Európskeho pohára.

Výsledky - I. kolo Európskeho pohára v alpských lyžiarskych disciplínach - Pitztal (Rak.):