Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2023

Slovensko má vyše 50 zaregistrovaných strán a hnutí, pribudlo Jablko aj Karma podnikateľa z kauzy FatimaNa Slovensku je v súčasnosti zaregistrovaných 57 politických strán a hnutí. „V roku 2023 podali návrh na registráciu politické subjekty Modrí ...Zdieľať
6437c411c41a6556209309 676x472 23.5.2023 (SITA.sk) - Na Slovensku je v súčasnosti zaregistrovaných 57 politických strán a hnutí.


„V roku 2023 podali návrh na registráciu politické subjekty Modrí – Európske Slovensko, Karma, Reštart Slovenska a Jablko,“ informoval agentúru SITA rezort vnútra. V likvidácii je 108 subjektov. Niektoré vznikli na pôdoryse iných politických subjektov premenovaním.

Modrí – Európske Slovensko je strana expremiéra Mikuláša Dzurindu, zakladateľkou Jablka je europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Stranu Karma si založil Ondrej Janíček, podnikateľ známy z kauzy Fatima. V petičnom výbore strany Reštart Slovenska sú Peter Kaputa, Marián Geci a Jana Rusnáková.


Podmienky vzniku strany upravuje zákon o politických stranách. Návrh na registráciu strany podáva prípravný výbor, ktorý musí byť najmenej trojčlenný. Návrh musí byť písomný, podpísaný každým členom prípravného výboru a pravosť podpisov musí byť osvedčená. Súčasťou prílohy návrhu musí byť zoznam občanov, ktorí súhlasia, aby strana vznikla. Ten musí obsahovať najmenej 10-tisíc podpisov. Musí tiež obsahovať stanovy strany v dvoch vyhotoveniach či doklad o zaplatení správneho poplatku s vyhlásením o adrese sídla strany podpísané splnomocnencom.
Zdroj: SITA.sk - Slovensko má vyše 50 zaregistrovaných strán a hnutí, pribudlo Jablko aj Karma podnikateľa z kauzy Fatima © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidátku SNS posilní Zoroslav Smolinský, dlhé roky predsedal odborom vo Volkswagene
<< predchádzajúci článok
Telo nezvestného podnikateľa sa našlo zakopané v Maďarsku, pátranie po páchateľovi pokračuje