24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

24. apríla 2009

Slovensko - Maďarsko 1:0

Slovenská hokejová reprezentácia vyhráva po úvodnej tretine vo svojom prvom vystúpení na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku v A-skupine v Zürichu-Klotene nad Maďarskom 1:0. Skóre zápasu ...

ZÜRICH-KLOTEN 24. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia vyhráva po úvodnej tretine vo svojom prvom vystúpení na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku v A-skupine v Zürichu-Klotene nad Maďarskom 1:0. Skóre zápasu otvoril už v 2. minúte Štefan Ružička. Slováci majú v stretnutí prevahu, okrem jediného gólu však z nej už nič nevyťažili.

A-skupina:
Slovensko - Maďarsko 1:0 po I. tretine
Gól: 2. Š. Ružička (Baranka), rozhodujú: Reiber (Švajč.), Šindler (ČR) - Blumel (ČR), Kiča (Ukr.)

Slovensko: Staňa - Sekera, Obšut, Baranka, P. Smrek, Vydarený, Graňák, Valábik - Marcel Hossa, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Rastislav Pavlikovský, L. Nagy - J. Mikúš, Ölvecký, Š. Ružička - Bartovič, Surový, Bicek
Maďarsko: Szuper - A. Horváth, Tokaji, Svasznek, Šille, Szélig, Ennaffati, Ondrejčík, Kangyal - Palkovics, D. Fekete, Cs. Kovács - Peterdi, M. Vas, Ladányi - Jánosi, Vaszjunyin, J. Vas - Majoross, Holéczy, Benk