29. decembra 2007

Slovensko po prehre s Českom iba do boja o záchranu

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali aj vo svojom treťom vystúpení na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Pardubiciach s domácim tímom Česka 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) a ...

PARDUBICE 29. decembra (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali aj vo svojom treťom vystúpení na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Pardubiciach s domácim tímom Česka 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) a definitívne tak budú bojovať iba v skupine o záchranu v elitnej kategórii. Od úvodu nestačili zverenci trénera Štefana Mikeša na súpera a najmä vďaka niekoľkým výborným zákrokom brankára Júliusa Hudáčka prehrávali po prvej tretine "iba" 0:2. V prvej polovici druhej časti hry však dostali Slováci dva zlepené góly a až v 39. min upravoval na 1:4 Oliver Ďuriš. Záverečná tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách, slovenskú omladinu tak po roku opäť čaká iba boj o zotrvanie v najvyššej kategórii. Najbližšie sa Slovensko predstaví v Pardubiciach v A-skupine v nedeľu 30. decembra o 18.00 h proti rovesníkom z Dánska. SITA