13. júla 2017

Slovensko zdolali v prvom z prípravných zápasov Bielorusko

Na archívnej snímke hráči Slovenska, sprava Peter Mlynarčík a Matej Kubs a Peter Mlynarčík. Foto: TASR - František Iván
Púchov 13. júla (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v prvom z trojice prípravných duelov v Púchove nad Bieloruskom 3:1. Ďalšie dve stretnutia s rovnakým súperom odohrajú zverenci Andreja Kravárika v piatok (18.00 h) a v sobotu (15.00 h).

Na budúci týždeň sa oba tímy predstavia na turnaji 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018, ktorý sa uskutoční v belgickom Kortrijku.

Kapitánom slovenského tímu bol František Ogurčák, reprezentačné debuty v seniorskom tíme absolvovali Marián Vitko a Július Firkaľ.

Slováci sa pri Ondrovičovom podaní dostali v úvode do vedenia 7:1. Dobrým servisom sa prezentoval aj hosťujúci Kuklinski a Bielorusi znížili na 5:7. Slováci mali navrch, dobre podávali aj bránili a na druhom technickom timeoute viedli 16:9. Domáci volejbalisti viedli potom 22:13 a hoci hostia mierne náskok znížili, prvý set získali Slováci 25:20. Začiatok druhého dejstva patril Bielorusom, ktorí zlepšili servis a obranu a viedli 12:4. Set bol jasne v réžii hostí, ktorí ho vyhrali 25:15. V treťom otočili Slováci z 11:12 na 17:13, keď servisom pomohol striedajúci Petráš. Tretí set vyhrali Slováci 25:19. V štvrtom dejstve prehrávali 5:8, ale pri servise Končala otočili na 12:9. Slováci mali set jasne v rukách, sériou bodov opäť pomohol k náskoku Ondrovič a duel ukončil esom Halanda. Slováci vyhrali štvrtý set 25:14.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Keď sa vyhráva a je to jedno akým spôsobom, tak sa to počíta. O to viac, že máme v tíme veľa mladých hráčov. Do zápasu nastúpili aj hráči, ktorí od začiatku mája neboli v príprave. Víťazstvami sa každý tím posúva ďalej, mentálne aj výkonnostne. Družstvo tak naberá odvahu, skúsenosti a túžbu dosiahnuť ďalšie víťazstvá. V ďalších dueloch dostanú šancu aj ďalší hráči, ale zmeny budeme robiť citlivo, pretože na kvalifikáciu potrebujeme vykryštalizovať základnú zostavu."