31. januára 2014

Slovenských juniorov na ME podržal v šprinte hlavne 15. Kubaliak

Na ME v biatlone si z Nového Města na Morave zlato v juniorskom šprinte odniesol Bielorus Raman Jaliotnau. Na 10 km trati bol od druhého Čecha Adama Václavíka rýchlejší i 11,7 sekundy a od ...

Nové Město na Morave 31. januára (TASR) - Na ME v biatlone si z Nového Města na Morave zlato v juniorskom šprinte odniesol Bielorus Raman Jaliotnau. Na 10 km trati bol od druhého Čecha Adama Václavíka rýchlejší i 11,7 sekundy a od tretieho Taliana Maikola Demetza 21,4 s. Zo slovenských zástupcov skončil najvyššie na 15. mieste Michal Kubaliak so stratou na víťaza 1:19,3 s.

Dvadsaťročný Jaliotnau bol zo všetkých bežecky najrýchlejší a v kariére dosiahol prvýkrát na medailu, rovnako ako medzi juniorkami Estónka Tomingasová.

Slováci vďaka rýchlemu Kubaliakovi (bilancia streľby 1-3), na lyžiach siedmemu, podali oveľa sympatickej výkon ako vo vytrvalostných pretekoch. Škoda streľby stojmo, ak by ju Kubaliak v citeľnom vetre zvládol lepšie ako s tromi chybami, ocitol by sa v desiatke najlepších. Na 30. mieste Henrich Lonský (0-4) taktiež zlyhal 'v stojke', 43. Simon Bartko (3-3) a 55. René Bevelaqua (1-4) ich napodobnili a medzi 79 štartujúcimi skončili v druhej polovici výsledkovej listiny.

Výsledky

šprint juniorov na 10 km: 1. Raman Jaliotnau (Biel.) 24:34,5 (2 tr.okr.), 2. Adam Václavík (ČR) +11,7 (1), 3. Maikol Demetz 21,4 (0), 4. Arťom Tyščenko (Ukr.) 22,5 (2), 5. Aleksandr Povarnicyn (Rus.) 43,9 (3), 6. Aliaksandr Marčanka (Biel.) 48,9 (3), ...15. Michal Kubaliak 1:19,3 (4), 30. Henrich Lonský 2:27,5 (4), 47. Simon Bartko 3:43,6 (6), 55. René Bevelaqua (všetci SR) 4:35,6 (5)