Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2022

Sme rodina a Za ľudí podržia Matoviča v parlamente počas jeho odvolávaniaHnutie Sme rodina nepodporí návrh na odvolanieZdieľať
bp_8106 676x460 26.9.2022  -
Hnutie Sme rodina nepodporí návrh na odvolanie Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií, pokiaľ sú členmi vládnej koalície.

Povedal to v pondelok na tlačovej besede podpredseda hnutia a minister páce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Zároveň dodal, že iné rozhodnutie od nich nemôže nikto očakávať.

Rovnaké stanovisko zaujala aj strana Za ľudí, ktorá podľa vicepremiérky a predsedníčky strany Veroniky Remišovej nikdy nepodporila odvolávanie člena koalície opozičnou stranou.

Taktiež dodala, že ju mrzí spojenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) so stranou Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú označila za „odnož opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD)."

Vicepremiérka zároveň tvrdí, že žiadna osobná antipatia nestojí za takýto typ spájania. Predsedníčka Za ľudí na záver uviedla, že bude veľmi rada, ak SaS bude podporovať koalíciu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sme rodina a Za ľudí podržia Matoviča v parlamente počas jeho odvolávania © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
4-dňový pracovný režim spoločnosti NN Slovensko získal prestížne ocenenie HR inšpirácia
<< predchádzajúci článok
Vláda schválila Matovičov návrh štátneho rozpočtu, zákon roka chce v parlamente pretlačiť v zrýchlenom konaní