Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2022

Smer by mal byť vylúčený zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov, vyzvali europoslanciOsem slovenských poslancov Európskeho parlamentu (EP) v stredu v otvorenom liste vyzvalo Skupinu progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) a Stranu ...Zdieľať
robert fico smer sd 676x487 2.3.2022  - Osem slovenských poslancov Európskeho parlamentu (EP) v stredu v otvorenom liste vyzvalo Skupinu progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) a Stranu európskych socialistov (PES), aby zo svojich radov vylúčili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPodľa europoslancov sa strana spreneverila nielen hodnotám sociálnej demokracie, ale aj ľudským právam a demokracii. V tlačovej správe o tom informovala Silvia Hudáčková, asistentka poslanca EP Vladimíra Bilčíka (Spolu/EPP).

„Predseda Smeru-SD dnes otvorene hovorí o budúcej vládnej spolupráci s fašistickým hnutím Republika a slovami krajnej pravice označuje posilnenie prítomnosti spojeneckých vojsk NATO na Slovensku za vítanie Wehrmachtu,“ píšu europoslanci. Zároveň Robert Fico podľa nich pomáha šíriť kremeľskú propagandu a verejne hovorí o agresii Ruska voči Ukrajine ako o konflikte USA a Ruska.

K výzve europoslanca Bilčíka sa pridal aj Ivan Štefanec (KDH/EPP), Peter Pollák (OľaNO/EPP), Miriam Lexmann (KDH/EPP), Martin Hojsík (PS/RE), Michal Šimečka (PS/RE), Michal Wiezik (PS/RE) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (RE).
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer by mal byť vylúčený zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov, vyzvali europoslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko pozastavilo dohodu s Ruskom o bezvízových cestách pre držiteľov diplomatických pasov
<< predchádzajúci článok
Ruský raketový útok v meste Žytomyr zabil civilistov, zasiahol obytnú štvrť aj pôrodnicu (video)