Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. decembra 2021

SND chce rozdať radosť charitatívnym projektom Divadlo pre všetky detiSlovenské národné divadlo (SND) v spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar spustilo charitatívny projekt "Divadlo pre všetky deti".Zdieľať
SND chce rozdať radosť charitatívnym projektom Divadlo pre všetky deti

Ako TASR informovala PR manažérka Jana Alexová, ide o zbierku, vďaka ktorej by v SND chceli do divadla dostať čo najviac detí z detských domovov, náhradných aj sociálne slabších rodín.


"S blížiacimi sa Vianocami, zvlášť v ťažkej pandemickej dobe, si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov," zdôvodňuje generálny riaditeľ SND Matej Drlička vianočnú kampaň našej prvej divadelnej scény, ktorá sa má niesť najmä v duchu pomoci. "Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla," uviedol Drlička.

Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar a prispieť sa dá on-line alebo aj v pokladnici SND. Prvýkrát sa vďaka nej deti z detských domovov, náhradných a sociálne slabších rodín dostanú do divadla na predstavenie Luskáčik 18. decembra. "V prípade zlej epidemiologickej situácie a pretrvávajúceho lockdownu SND nahradí predstavenie v najskoršom možnom termíne," avizuje divadlo.

Podporu detí z detských domovov, náhradných rodín a sociálne slabších rodín nechcú brať v SND ako jednorazovú príležitosť. "Veríme, že projekt bude mať úspech a už teraz rátame s ďalšími charitatívnymi predstaveniami aj počas nasledujúceho roka," dodal Drlička.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová sa stretne s iniciatívou, ktorá kritizuje výstavbu v Tatrách
<< predchádzajúci článok
Festival Doma dobre už túto nedeľu online z nocľahárne a následne z postelí umelcov

SND chce rozdať radosť charitatívnym projektom Divadlo pre všetky deti - diskusné fórum čitateľov