Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2024

Sociálna poisťovňa bude zamestnancom platiť vyššie sumy za bolesť a sťaženie spoločenského uplatneniaSociálna poisťovňa bude zamestnancom, ktorí utrpeli pracovný úraz alebo ich postihla choroba z povolania, vyplácať vyššie ...Zdieľať
socialna poistovna e1584266981191 676x443 15.2.2024 (SITA.sk) - Sociálna poisťovňa bude zamestnancom, ktorí utrpeli pracovný úraz alebo ich postihla choroba z povolania, vyplácať vyššie náhrady za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia.


Ide o jednorazové dávky z úrazového poistenia, ktoré majú kompenzovať poškodené zdravie alebo liečbu v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, resp. zníženie možnosti spoločenského uplatnenia v súvislosti s poškodením zdravia.

Ministerstvo zdravotníctva už pripravuje návrh opatrenia, ktorým sa stanoví výška náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia pre rok 2024. Výška týchto náhrad bude vychádzať z priemernej mesačnej mzdy zistenej Štatistickým úradom SR za rok 2023.

Suma sa určí ako dve percentá z vlaňajšej priemernej hrubej mzdy. Výšku priemernej mzdy za minulý rok zverejnia štatistici začiatkom marca tohto roka. Pri výpočte náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia sa vychádza z bodového ohodnotenia v lekárskom posudku a zo sumy za jeden bod.


Zdroj: SITA.sk - Sociálna poisťovňa bude zamestnancom platiť vyššie sumy za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko už vo vojne stratilo takmer 400-tisíc vojakov, hlásia Ukrajinci
<< predchádzajúci článok
SPŠ Dopravná Trnava – príprava na profesionálne uplatnenie