Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. januára 2019

Sociálna poisťovňa informuje o novej výške poistnéhoSociálna poisťovňa pripomína SZČO s pozastaveným výkonom činnosti a prerušeným sociálnym poistením, že oznámenie o zmene výšky poistného od 1. 1. 2018 zaslala ...Zdieľať
Ilustrované foto. Foto: Tablet.tv
Bratislava 25. januára (TASR) - Sociálna poisťovňa pripomína SZČO s pozastaveným výkonom činnosti a prerušeným sociálnym poistením, že oznámenie o zmene výšky poistného od 1. 1. 2018 zaslala v januári aj im. Nová výška poistného však pre nich začne platiť až v momente, keď opäť svoju činnosť obnovia. Dovtedy je pre nich toto oznámenie len informatívne.


"Poisťovňa zasiela informáciu o zmene výšky vymeriavacieho základu a poistného aj SZČO, ktoré majú v súčasnosti vylúčenie povinnosti platiť poistné napríklad z dôvodu poberania dávky materské alebo prerušené povinné nemocenské a povinné dôchodkové poistenie. Ak tento stav trvá v čase doručenia informácie, poistné naďalej neplatia. Ak však svoju činnosť obnovia v období do 30. 6. 2018 (resp. 30. 9. 2018, ak budú mať odklad daňového priznania), poistné začnú platiť tak, ako je uvedené v doručenom oznámení. Oznámenie všetky tieto skutočnosti obsahuje," informoval Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Obnovenie činnosti a ukončenie prerušenia poistenia sú SZČO povinné Sociálnej poisťovni oznámiť prostredníctvom Registračného listu fyzickej osoby.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôvera nemeckých podnikateľov v ekonomiku v januári opäť klesla
<< predchádzajúci článok
Neznámy zlodej rozbíjal a vykrádal autáv Komárne

Sociálna poisťovňa informuje o novej výške poistného - diskusné fórum čitateľov