Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2007

Sony možno začne prevádzku pri Nitre skôrJaponský koncern Sony pravdepodobne začne prevádzku v novom závode pri Nitre skôr. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Jana Murínová, pričom ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Japonský koncern Sony pravdepodobne začne prevádzku v novom závode pri Nitre skôr. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Jana Murínová, pričom dátum nekonkretizovala. Nový závod mal pôvodne začať s výrobou v septembri tohto roku, pričom produkciu v plnej prevádzke predpokladala firma v roku 2008. "Výkonný viceprezident spoločnosti Sony Katsumi Ihara na štvrtkovej tlačovej konferencii v Tokiu uviedol, že je veľký predpoklad začatia skoršej výroby montážnej linky pre televízne prijímače, ktorú v súčasnosti Sony stavia a finalizuje v priemyselnom parku Nitra na Slovensku," dodala Murínová.

Spoločnosť Sony plánuje v Nitre preinvestovať takmer 73 mil. eur a zamestnať 3 000 pracovníkov, pričom 1 500 z nich presunie z výrobného závodu v Trnave. Ročná výrobná kapacita Sony v Nitre je plánovaná v objeme tri milióny televízorov. Podľa Iharu bude hrať výrobná továreň na Slovensku kľúčovú úlohu pri napĺňaní požiadaviek zákazníkov vo všetkých krajinách Európy.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MZ SR zverejní formuláre pre ročné zúčtovanie poistného
<< predchádzajúci článok
Jahnátek zostáva vo funkcii

Sony možno začne prevádzku pri Nitre skôr - diskusné fórum čitateľov