Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. novembra 2021

Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdyNiektoré regionálne vlády v Španielsku sa obávajú nárastu prípadov koronavírusu. Žiadajú preto súdy, aby povolili zavedenie COVID pasov, ktoré by mohli pomôcť kontrolovať šírenie ochorenia. COVID pas ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_05421 097da816fcf84a35839b73d94af6994d 676x411 17.11.2021 (Webnoviny.sk) - Niektoré regionálne vlády v Španielsku sa obávajú nárastu prípadov koronavírusu. Žiadajú preto súdy, aby povolili zavedenie COVID pasov, ktoré by mohli pomôcť kontrolovať šírenie ochorenia. COVID pas má predstavovať dôkaz, že jeho držiteľ bol očkovaný proti koronavírusu.


Autonómne spoločenstvá Baskicko, Valencia, Navarra a Katalánsko uviedli, že sú pripravené stať sa prvými regiónmi v Španielsku, ktoré zavedú spomenuté COVID pasy pre vstup do nočných klubov, barov, reštaurácií a na niektoré verejné podujatia. Najprv však potrebujú povolenia súdov.

Baskická ministerka zdravotníctva Gotzone Sagardui v utorok poznamenala, že tento severošpanielsky región podá tento týždeň na súde oficiálnu žiadosť. Ak opatrenie schvália, bude sa vzťahovať na osoby od 12 rokov. Šéf regionálnej vlády vo Valencii Ximo Puig oznámil podobné rozhodnutie v pondelok.

V Španielsku v ostatných týždňoch evidujú prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19. Regiónmi s najväčším výskytom infekcií na 100-tisíc obyvateľov sú Baskicko a Navarra.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starobných penzistov na Slovensku ubudlo, ale počet vyplácaných dôchodkov vzrástol o tisíce
<< predchádzajúci článok
Iba 27 percent Slovákov je spokojných s vývojom po roku 1989, najspokojnejší sú mladí narodení po revolúcii

Španielske autonómne oblasti žiadajú o zavedenie COVID pasov, rozhodnúť musia súdy - diskusné fórum čitateľov