03. septembra 2011

Španielski futbalisti sa po zápase pobili s Čiľanmi

Futbalisti úradujúcich majstrov sveta aj Európy Španielska sa po finálovom hvizde piatkového prípravného zápasu, v ktorom zvíťazili nad Čile 3:2, dostali do roztržky s hráčmi súpera. ...

spanielsko ST. GALLEN 3. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúcich majstrov sveta aj Európy Španielska sa po finálovom hvizde piatkového prípravného zápasu, v ktorom zvíťazili nad Čile 3:2, dostali do roztržky s hráčmi súpera.

"Nešlo o nič vážne. Boli sme svedkami vynikajúceho stretnutia a takéto veci sa občas v zápale boja prihodia," povedal na margo bitky kouč španielskej reprezentácie Vicente del Bosque.

Čile už v úvodných 20 minútach zápasu viedlo po dvoch rýchlych góloch 2:0. Nádeje Španielska oživil Andrés Iniesta, ktorý do zápasu vstúpil až na začiatku druhého polčasu, keď najprv sám skóroval a 20 minút pred koncom zápasu prihral na gól Cescovi Fábregasovi. Posledný menovaný napokon v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve tímu z Pyrenejského polostrova, keď premenil pokutový kop.

"Vyzývam všetkých hráčov, funkcionárov a priaznivcov futbalu, aby pri všetkých stretnutiach konali v duchu fair-play. Spolu musíme ukazovať férovosť, nestrannosť a solidaritu," vyhlásil prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter vo štvrtok pred piatkovými a utorňajšími priateľskými meraniami síl.