Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. júna 2012

Španielsko pomoc nepotrebuje, tvrdí fínsky premiérŠpanielsko dokáže prežiť aj bez mimoriadneho úverového programu od zahraničných veriteľov. Povedal to v stredu fínsky premiér Jyrki Katainen. Madrid však podľa neho musí rýchlo ...Zdieľať
spanielsko WASHINGTON 7. júna (WEBNOVINY) - Španielsko dokáže prežiť aj bez mimoriadneho úverového programu od zahraničných veriteľov. Povedal to v stredu fínsky premiér Jyrki Katainen.


Madrid však podľa neho musí rýchlo rekapitalizovať svoje banky, aby sa predišlo šíreniu krízy do iných častí Európy. Katainen počas svojej návštevy USA pre agentúru Reuters povedal, že zdieľa názor s predstaviteľmi Spojených štátov, nakoľko situácia v eurozóne nesie so sebou značné riziká.

"Ja osobne som presvedčený, že Španielsko dokáže žiť bez zahraničnej pomoci a musíme zabezpečiť, aby boli schopní rekapitalizovať svoje banky,“ povedal Katainen po stretnutí s americkým ministrom financií Tomothym Geithnerom a šéfom Federálneho rezervného systému (Fed) Benom Bernankem.

"Nikto nemá jasnú a okamžitú odpoveď na to, aký je najlepší spôsob rekapitalizácie bánk...ale uvedomujeme si, že musíme konať rýchlo“ dodal Katainen.

Španielsky premiér Mariano Rajoy zatiaľ odmieta požiadať EÚ o finančnú pomoc, s ktorou sú spojené ďalšie záväzky. Zároveň však priznal, že situácia bankového systému v krajine je kritická.

Podľa Rajoya Európa musí povedať kam smeruje, musí deklarovať, že spoločná európska mena je neodvolateľný projekt, ktorý nie je v ohrození, a pomôcť krajinám, ktoré majú ťažkosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opakovaná mykóza nôh
<< predchádzajúci článok
Podozrivým z útoku na školu v Taliansku je pumpár, zatkli ho

Španielsko pomoc nepotrebuje, tvrdí fínsky premiér - diskusné fórum čitateľov