24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

29. júna 2010

Španielsko zdolalo Portugalsko v napínavom zápase

V druhom utorkovom osemfinálovom zápase na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike zvíťazilo Španielsko v Kapskom Meste nad Portugalskom 1:0 (0:0) a v ...

spain Foto: SITA/AP

KAPSKÉ MESTO 29. júna (WEBNOVINY) - V druhom utorkovom osemfinálovom zápase na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike zvíťazilo Španielsko v Kapskom Meste nad Portugalskom 1:0 (0:0) a v sobotu 3. júla sa vo štvrťfinále stretne o 20.30 h v Johannesburgu na štadióne Ellis Park s Paraguajom. O triumfe úradujúcich majstrov Európy, ktorí sa s Portugalskom stretli na MS vo vzájomnom súboji prvý raz v histórii, rozhodol v 63. minúte 28-ročný David Villa. Nová posila FC Barcelona sa do listiny strelcov šampionátu zapísala už štvrtý raz a dotiahla sa na Argentínčana Gonzala Higuaína a Slováka Róberta Vitteka. Portugalsko inkasovalo svoj vôbec prvý gól na juhoafrickom šampionáte. Španieli týmto osemfinálovým víťazstvom ukončili čiernu sériu 10 zápasov na MS, v ktorých po bezgólovom I. polčase zakaždým prehrali. Španielsko sa doteraz stretlo s Paraguajom trikrát, po dvoch bezgólových remízach zvíťazilo v základnej skupine na MS 2002 v Japonsku a Kórejskej republike 3:1 (0:1).

Pozrite si výsledky vyraďovacej fázy

Výsledok:

Osemfinále (Kapské Mesto/štadión Green Point):
Španielsko - Portugalsko 1:0 (0:0)
Gól: 63. David Villa, ŽK: 74. Alonso - 80. Tiago, ČK: 89. Ricardo Costa (Portug.), rozhodovali Hector Baldassi - Ricardo Casas, Hernan Maidana (všetci Arg.)