Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2022

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na bývalého šéfa SIS PčolinskéhoÚrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok na Špecializovaný trestný súd v ...Zdieľať
vladimir pcolinsky 676x451 17.5.2022  - Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského pre zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Informoval o tom ÚŠP vo svojom profile na sociálnej sieti.


Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera zrušil v auguste 2021 uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zo dňa 11. marca a 13. apríla 2021, ktorými vzniesol obvinenie voči Pčolinskému pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, zločin prijímania úplatku, prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti a prečin podplácania. Kandera zastupoval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý z dôvodu zachovania nestrannosti vo veci nekoná. Námestník vtedy taktiež zrušil obvinenia voči Zoroslavovi Kollárovi pre prečin podplácania.

Kauza sa týka podozrenia, že bývalý šéf SIS Pčolinský za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie Kollára. Vyšetrovateľ NAKA vo februári tohto roku opätovne vzniesol obvinenie podnikateľovi Kollárovi a bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pčolinskému.


Zdroj: Webnoviny.sk - Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na bývalého šéfa SIS Pčolinského © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ovplyvňujú inflácia či vojnový konflikt na Ukrajine nákupy módy? GLAMI prináša výsledky aprílového prieskumu Fashion (Re)Search
<< predchádzajúci článok
Švédsko podpísalo formálnu žiadosť o vstup do NATO, podľa Lindeovej spravili to najlepšie rozhodnutie