06. decembra 2013

Špirko asistoval pri víťazstve Spartaka v Novosibirsku

Slovenský obranca Richard Lintner v službách Dinama Minsk si v piatok otvoril strelecký účet v prebiehajúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Majster ...

Rastislav Špirko Foto: FOTO TASR/Pavel Neubauer
Moskva 6. decembra (TASR) - Slovenský obranca Richard Lintner v službách Dinama Minsk si v piatok otvoril strelecký účet v prebiehajúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Majster sveta z Göteborgu, ktorý sezónu začal v Dukle Trenčín a bieloruský tím posilnil na konci novembra, pomohol jedným gólom k víťazstvu Dinama na ľade Amuru Chabarovsk 3:2 po nájazdoch.

Po presilovkovom zásahu Lintnera, ktorému asistoval krajan Tomáš Surový, viedol tím vedený trénerom Ľubomírom Pokovičom v 45. minúte 2:0. Domáci však dokázali v závere dvomi gólmi vyrovnať a poslať duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe Dinama Geoff Platt. Lintner svoj nájazd v druhej sérii nepremenil.

Slovenský útočník Rastislav Špirko si pri víťazstve Spartaka Moskva na ľade Sibira Novosibirsk pripísal jednu asistenciu. Dvadsaťdeväťročný hokejista asistoval v 26. minúte na gól Mattovi Andersonovi, Spartak zvíťazil v Novosibirsku 2:1.