Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. septembra 2009

Splnomocnenec pre zavedenie eura Igor Barát tento mesiac končíVládny splnomocnenec pre zavedenie eura na Slovensku Igor Barát by mal ukončiť pôsobenie v tejto funkcii koncom tohto mesiaca. Rezort financií totiž pripravil na rokovanie vlády návrh na jeho odvolanie ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Vládny splnomocnenec pre zavedenie eura na Slovensku Igor Barát by mal ukončiť pôsobenie v tejto funkcii koncom tohto mesiaca. Rezort financií totiž pripravil na rokovanie vlády návrh na jeho odvolanie k 30. septembru tohto roka. Samotný Igor Barát svoje viac ako dva a pol ročné pôsobenie vo funkcii hodnotiť nechce. "Na hodnotenie môjho pôsobenia sú asi povolaní iní - premiér, minister, vláda a predovšetkým samotní občania," uviedol pre agentúru SITA.


Proces zavedenia novej meny, ktorý Barát koordinoval, pritom vládny splnomocnenec hodnotí ako vzorne zvládnutý, o čom podľa jeho slov svedčia mnohé hodnotenia zo zahraničia. "A z tohto mám radosť a pocit spokojnosti, že sme na novú menu prešli hladko, že prechod nesprevádzal chaos, nikomu nespôsobil žiadne problémy a v neposlednom rade aj z toho, že sa potvrdili naše tisíckrát opakované ubezpečenia, že euro automaticky neznamená vyššiu infláciu. Určite to pre mňa bolo mimoriadne zaujímavé pôsobenie a som veľmi rád, že som pri tomto historickom procese mohol byť a koordinovať ho," konštatuje Barát.

Bývalého hovorcu Národnej banky Slovenka Igora Baráta vymenovala vláda do funkcie vládneho splnomocnenca v závere januára 2007. Funkcie sa ujal 15. februára 2007. Predchádzajúcim splnomocnencom vlády pre euro bol Ivan Štefanec, ktorý sa vzdal funkcie s nástupom nového kabinetu 4. júla 2006. Úlohou splnomocnenca vlády SR pre zavedenia eura je podľa štatútu predovšetkým koordinovať proces technických a organizačných príprav zavedenia spoločnej európskej meny.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mzdy v malých nemocniciach by sa mali zvyšovať
<< predchádzajúci článok
Arcibiskup Sokol podal žalobu na týždenník .týždeň

Splnomocnenec pre zavedenie eura Igor Barát tento mesiac končí - diskusné fórum čitateľov