Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2010

Spoločnosť KUHN otvorila v Senci nové centrumZa účasti majiteľa Güntera Kuhna vo štvrtok 7. októbra otvorili v Senci nové servisné a logistické centrum spoločnosti KUHN Slovakia. Slávnostné otvorenie centra ...Zdieľať
kuhn ilustračná fotografia

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) - Za účasti majiteľa Güntera Kuhna vo štvrtok 7. októbra otvorili v Senci nové servisné a logistické centrum spoločnosti KUHN Slovakia.
Slávnostné otvorenie centra uviedol Peter Gero, riaditeľ KUHN Slovakia slovami: "Firma KUHN zahŕňa v týchto priestoroch dve firmy. Je to firma KUHN Slovakia s.r.o., ktorá je exkluzívnym distribútorom stavebných strojov KOMATSU a firma KUHN-MT Slovakia, ktorá je distribútorom hydraulických rúk PALFINGER a EPSILON."
Následne majiteľ spoločnosti Günter Kuhn vysvetlil, prečo sa v čase doznievania ekonomickej krízy, otvára nové centrum: "Dôvod, prečo sme sa v týchto časoch odhodlali na takúto veľkú investíciu za 6 miliónov eur, je ten, že sme rodinný podnik a nemyslíme krátkodobo, ale na desaťročia dopredu. Preto sme sa tak rozhodli aj napriek prechodnej kríze."

KUHN-MT Slovakia, s.r.o. začala na Slovensku samostatne pôsobiť v apríli 2007, no skúsenosti a zázemie bolo vytvárané už niekoľko rokov predtým pod záštitou firmy KUHN - Slovakia, ktorá bola založená ešte v roku 1993. V rámci mnohých obchodných aktivít na slovenskom trhu pri predaji stavebných strojov KOMATSU, boli stále častejšie dodávané aj hydraulické ruky značky PALFINGER a EPSILON, čo nakoniec viedlo až ku vzniku samostatnej firmy KUHN-MT Slovakia, s.r.o. podľa vzoru Rakúska (KUHN-Ladetechnik) a Českej republiky (KUHN-MT, Manipulační technika).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SE začínajú v Mochovciach s montážou technológie
<< predchádzajúci článok
Tragická nehoda z Polomky sa dostala na súd