20. februára 2020

Šporar strelil svoj prvý gól za Sporting Lisabon a v Európskej lige zdolal Šrktelov Basaksehir

V štyroch zápasoch portugalskej najvyššej súťaže Andraž Šporar neskóroval, ale strelecký účet v novom klube si niekdajší najlepší strelec Fortuna ligy napokon otvoril v Európskej ...

portugal_soccer_europa_league_72389 d8121984b6434250a73e91eefb003d12 676x451 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - V štyroch zápasoch portugalskej najvyššej súťaže Andraž Šporar neskóroval, ale strelecký účet v novom klube si niekdajší najlepší strelec Fortuna ligy napokon otvoril v Európskej lige.

Slovinský útočník strelil jeden z troch gólov Sportingu Lisabon proti Basaksehiru (3:1) v prvom súboji šestnásťfinále Európskej ligy. V drese tureckého tímu z Istanbulu odohral 70 minút obranca a bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

Ešte nedávno líder Slovana Bratislava Šporar rovnako hral do 71. min. Gól strelil v závere prvého polčasu, keď do siete bránky súpera šikovne usmernil center reprezentanta Severného Macedónska Stefana Ristovského.

Škriniar za Inter nenastúpil

Inter Miláno bez Slováka Milana Škriniara v zostave zvíťazil na trávniku bulharského tímu Ludogorec Razgrad 2:0. Favorizovaní hostia sa gólov dočkali až v druhom polčase zásluhou svojich hviezdnych hráčov.

Najprv sa v 71. min presadil dánsky reprezentant Christian Eriksen a v štvrtej minúte nadstaveného času trafil z pokutového kopu aj Belgičan Romelu Lukaku.

Japonec Kamada strelil hetrik

Najvyššie víťazstvo štvrtkovej prvej polovice zápasovej porcie 1/16 finále EL dosiahol Frankfurt. Nemecký zástupca doma zdolal rakúskeho majstra Red Bull Salzburg 4:1 aj zásluhou hetriku Japonca Daičiho Kamadu.

Jediný gól hostí strelil až v 85. min z pokutového kopu kórejský útočník Hwang.

Európska liga

• šestnásťfinále - prvé zápasy - štvrtok

Šachtar Doneck (Ukr.) - Benfica Lisabon (Portug.) 2:1 (1:1) - hralo sa v Charkove
Góly: 56. Alan Patrick, 72. Kovalenko - 67. Pizzi (z pok. kopu)

Eintracht Frankfurt (Nem.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 4:1 (2:0)
Góly: 12., 43. a 53. Kamada, 52. Kostič - 85. Hwang Hee-chan

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Inter Miláno (Tal.) 0:2 (0:0)
Góly: 71. Christian Eriksen, 90.+ Romelu Lukaku (z pok. kopu)

FC Bruggy (Belg.) - Manchester United (Angl.) 1:1 (1:1)
Góly: 15. Dennis - 36. Martial

CFR Kluž (Rum.) - FC Sevilla (Šp.) 1:1 (0:0)
Góly: 59. Deac (z pok. kopu) - 82. En Nesyri

FC Kodaň (Dán.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (0:1)
Góly: 52. N´Doye - 14. Édouard

Getafe CF (Šp.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 2:0 (1:0)
Góly: 38. Deyverson, 90.+ Kenedy

Sporting Lisabon (Portug.) - Istanbul Basaksehir (Tur.) 3:1 (2:0)
Góly: 3. Coates, 44. Šporar, 51. Vietto - 76. Visca (z pok. kopu)
Martin Škrtel (Basaksehir) odohral 70 minút

Zdroj: Webnoviny.sk - Šporar strelil svoj prvý gól za Sporting Lisabon a v Európskej lige zdolal Šrktelov Basaksehir © SITA Všetky práva vyhradené.

Ovečkin v NHL strelil svoj 699. gól, Pánik aj Tatar asistovali a Černák nazbieral dve mínusky (video)
Slovenskí basketbalisti v úvode predkvalifikácie na MS 2023 porazili luxemburský výber