06. júna 2009

SR - San Maríno po I. polčase 5:0

Slovenskí futbaloví reprezentanti vyhrávajú po I. polčase sobotňajšieho stretnutia 3. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do JAR nad San Marínom ...

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti vyhrávajú po I. polčase sobotňajšieho stretnutia 3. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do JAR nad San Marínom jednoznačne 5:0.

Skóre povinne trojbodového duelu pre zverencov trénera Vladimíra Weissa otvoril na poloprázdnom Tehelnom poli už v 3. min Marek Čech, zostávajúce presné zásahy pridali v ďalšom priebehu úvodnej štyridsaťpäťminútovky Peter Pekarík, opäť Marek Čech, Miroslav Stoch a Ján Kozák. Obranca nemeckého Wolsfburgu Pekarík a stredopoliar anglickej Chelsea Stoch zaznamenali svoje premiérové góly v najcennejšom drese. Slováci sú na najlepšej ceste vrátiť sa na čelo tabuľky 3. skupiny kvalifikácie MS 2010.

Slovensko - San Maríno 5:0 po I. polčase

3. a 32. M. Čech, 12. Pekarík, 35. Stoch, 42. J. Kozák, ŽK: 6. Ľ. Hanzel, 29. Stoch (obaja Slovensko), rozhodujú: Jerome Efong Nzolo - Joel De Bruyn, Eric Thiry (všetci Belg.)

Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Karhan, J. Ďurica, Ľ. Hanzel - Stoch, J. Kozák, Hamšík, M. Čech - Jakubko, Vittek

San Maríno: A. Simoncini ml. - Michele Marani, D. Simoncini, Bacciocchi, Vitaioli, Mauro Marani - Berretti, Vannucci, Bugli, D. Rinaldi - A. Selva.