26. októbra 2012

Stümpelova Nitra zdolala Pálffyho Skalicu

Výsledky 14. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Góly: 7. Martin Segľa, 19. Jokila (Hamrák, Podstavek), 60. Martin Segľa ...

nitra skalica BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky 14. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Martin Segľa, 19. Jokila (Hamrák, Podstavek), 60. Martin Segľa - 12. Vyrúbalík (Bezúch, Klejna)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Brath, Návratek, 2678 divákov

Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, Nadáši, Rais, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Podstavek, Hamrák, Jokila - Kudrna, Bene, Kmeč - Pupák
Skalica: Romančík - Vyrúbalík, Trška, Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Kutálek, Stieler, Kudrna - T. Višňovský, Holovič, Konečný - Bezúch, Klejna, J. Jurík

I. tretina

V zápase sa prví gólovo presadili domáci hráči, keď v 7. min Martin Segľa prešiel cez obrancu a z pravej strany prekonal Romančíka.

V 12. min bolo vyrovnané, Bezúch spomedzi kruhov prihral puk na modrú čiaru a Vyrúbalík ho poslal do siete.

Minútu pred koncom prvej tretiny išli Nitrania znovu do vedenia, keď prihrávku Hamráka zužitkoval Jokila.

II. tretina

Druhá časť stretnutia sa hrala znovu v rýchlom tempe, no bez gólového efektu.

Najbližšie ku gólu mal Skaličan Kudrna, v oslabení pokoril brankára domácich, no netrafil odkrytú bránku.

III. tretina

V prvej polovici tretej tretiny si domáci vypracovali sériu gólových príležitostí, najväčšiu po perfektnej Stümpelovej asistencii nepremenil Jokila.

Napokon domáci predsa len skórovali, keď Segľa dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času pri hre hostí bez brankára stanovil konečné skóre stretnutia na 3:1.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 3. O. Ďuriš (Dlouhý, T. Varga), 21. Brcko (Troliga, Harant), 22. R. Krajči (Harant, V. Škoda) - 16. Markovič (A. Novotný, J. Fadrný), 44. M. Beran (A. Novotný, A. Beňa)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: R. Krajči (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Holienka, M. Valach, 1264 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško - Važan, Bulík, Lažo - R. Krajči, Troliga, V. Škoda - T. Sýkora, O. Ďuriš, T. Varga - M. Kokavec, Valášek, Drevenák
Martin: Šurek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, J. Perniš, Zukal, Alexejev, Danko - Markovič, M. Beran, J. Fadrný - Petruška, M. Hollý, Mikušovič - Murček, M. Horský, Vartovník - Hús, Dírer, J. Kentoš

I. tretina

Lepší vstup do zápasu mali Žilinčania, keď v 3. min strelu Dlouhého tečoval Ďuriš za chrbát Šureka - 1:0.

V nasledujúcich minútach mali dobré príležitosti Škoda i Važan, ale stav sa nemenil. Martinčanom nepodarilo vyrovnať pri vylúčení Krajčiho, keď mali permanentný tlak.

Markovičovi sa podarilo vyrovnať až pri vylúčení Dlouhého.

II. tretina

Žilinčania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď po 23 s Brcko vsietil druhý gól, ktorý hlavný rozhodca Jonák uznal až po porade s videorozhodcom. Neprešla ani minúta a domáci útočník Krajči poľahky ušiel hosťujúcej obrane a do poodkrytej bránky zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

V úvode záverečného dejstva mali Martinčania skvelú príležitosť na zníženie náskoku domácich, 59-sekundovú početnú prevahu využili po 35 sekundách, keď kapitán Beran vsietil kontaktný gól. Žilinčania v 48. min mohli zvýšiť svoj náskok ale Kokavec po nezištnej prihrávke Škodu mieril len do Šureka.

Martinčania v záverečnej 10-minútovke zvýšili svoje úsilie. V 56. min sa vo výbornej šanci ocitol Fadrný, ale domáci gólman príležitosť zlikvidoval. Martinčanom nepomohla ani hra bez brankára v závere duelu.