Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. februára 2023

Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video)Technické problémy v pondelok prinútili SpaceX k zrušeniu štartu štyroch astronautov k Medzinárodnej vesmírnej ...Zdieľať
spacex_crew_launch_13989 98429e2f37a54fc8b6e211d339f03163 676x451 27.2.2023 (SITA.sk) - Technické problémy v pondelok prinútili SpaceX k zrušeniu štartu štyroch astronautov k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Odpočítavanie zastavili len dve minúty pred plánovaným štartom z Kennedyho vesmírneho strediska. Nemali už totiž čas vyriešiť problém so systémom zapaľovania motora.


Spoločnosť SpaceX hneď neoznámila, kedy sa o štart pokúsi znovu, no podľa agentúry AP by sa to mohlo stať už v utorok, i keď pre východné pobrežie hlásia nepriaznivé počasie.
 

Launch Update: Today's #Crew6 launch has been scrubbed due to an issue with ground systems. Stand by for details on a new launch date and time. https://t.co/149FPqMrnu pic.twitter.com/1PSYsjCGpL


— NASA (@NASA) February 27, 2023V module na vrchu rakety Falcon čakali na štart dvaja astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), jeden ruský kozmonaut a jeden astronaut zo Spojených arabských emirátov (SAE). Po zrušení štartu pritom museli čakať ešte ďalšiu hodinu, kým z rakety vyčerpali všetko palivo, aby mohli vystúpiť.

Posádka veliteľa Stephena Bowena, vrátane prvého astronauta zo SAE pripraveného na mesačnú misiu, má na palube ISS nahradiť štvoricu, ktorá tam je od októbra.


Zdroj: SITA.sk - Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Para pripravuje Na ceste Tour 2023
<< predchádzajúci článok
Ľudia môžu vyjadriť úctu Jurajovi Jakubiskovi podpisom do kondolenčnej knihy v Dvorane ministerstva kultúry