Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2022

Štátom Tonga otriasol obrovský výbuch podmorskej sopky, pobrežie zaliali veľké vlny (video)Tichomorským štátom Tonga v sobou otriasol silný výbuch podmorskej sopky, ktorý vylial na pobrežie veľké vlny a obyvateľov prinútil hľadať útočisko vo vyššie položených častiach ...Zdieľať
tonga_volcano_eruption_19329 773f84b7f71f493883e4b5c513859ad0 676x451 15.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tichomorským štátom Tonga v sobou otriasol silný výbuch podmorskej sopky, ktorý vylial na pobrežie veľké vlny a obyvateľov prinútil hľadať útočisko vo vyššie položených častiach ostrova.


Správy o prípadných obetiach a rozsahu škôd zatiaľ nie sú známe, keďže komunikácia s malým ostrovným štátom zostáva problematická.

Nový Zéland situáciu sleduje


Vo videách zverejnených na sociálnych sieťach vidieť veľké vlny, ktoré obmývajú pobrežie a zasahujú budovy.

Úrady na Novom Zélande informovali, že situáciu u svojho severovýchodného suseda monitorujú a ich ozbrojené sily sú pripravené pomôcť, pokiaľ o to budú požiadané.

Obrovskú erupciu vyrážajúcu spod hladiny mora veľké množstvá popolu, pary a plynov zachytili aj satelitné snímky.

Vydali varovanie pred tsunami


Meteorologická služba uviedla, že pre celé súostrovie platí varovanie pred vlnami tsunami.

Podobné upozornenia zverejnili aj úrady v neďalekých ostrovných štátoch Fidži a Samoa, ktoré obyvateľom odporučili, aby sa vyhýbali pobrežiu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátom Tonga otriasol obrovský výbuch podmorskej sopky, pobrežie zaliali veľké vlny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinka chce byť podľa Hegera štítom opozície, premiér okomentoval aj jeho návštevu v Moskve
<< predchádzajúci článok
Zomrel dekan Telogickej fakulty Trnavskej univerzity Juraj Dolinský