24hod.sk    Auto moto

19. augusta 2013

Štefan Rosina sa chce po neúspechu na Slovakia ring vrátiť

Najúspešnejší slovenský okruhový pretekár Štefan Rosina nebude v dobrom spomínať na nedeľňajšie preteky seriálu FIA GT Series na Slovakia Ringu. Pre 26-ročného Púchovčana ...

stefan rosina ORECHOVÁ POTÔŇ 19. augusta (WEBNOVINY) - Najúspešnejší slovenský okruhový pretekár Štefan Rosina nebude v dobrom spomínať na nedeľňajšie preteky seriálu FIA GT Series na Slovakia Ringu.

Pre 26-ročného Púchovčana malo ísť o posledné profesionálne podujatie na Slovensku, jeho tím Lamborghini Blancpain Reiter po kolízii skončil už v 1. kole hlavných pretekov. Za volantom Lamborghini LP560-4 sedel vtedy Rosinov holandský tímový kolega Peter Kox, Slovák sa len smutne pozeral z boxov.

"Chcel som to úplne inak. Ale toto sa v motoršporte stáva, kontakty k tomu patria. Boli sme v tom úplne nevinne. Nevydarená rozlúčka je pre mňa silnou motiváciou. Ja sa sem ešte musím vrátiť, toto nemôžem nechať takto. Ja na tomto okruhu jednoducho musím vyhrať veľké preteky. Moji fanúšikovia, ktorým sa aj takto chcem veľmi pekne poďakovať za skvelú a hlasnú podporu, si to jednoducho zaslúžia," povedal Rosina.

Bývalý pretekár seriálu Porsche Supercup bol spolu s Koxom po kvalifikačných pretekoch na treťom mieste, kolízia z hlavnej súťaže vyradila tri autá, medzi nimi bol aj deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb. Kox zamieril s vozidlom po havárii do boxov, auto nemohlo ďalej pokračovať pre poškodenie zavesenia ľavého predného kolesa. Z víťazstva sa napokon tešilo švédsko-ruské duo Andreas Simonsen, Sergej Afanasiev.

Na Slovakia Ringu išlo cez víkend o štvrté kolo šesťdielneho seriálu FIA GT Series, zvyšné dve podujatia sa uskutočnia v Španielsku (28. - 29. septembra) a Azerbajdžane (19. - 20. októbra).