Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2011

Štefanov odmietol vypovedať v kauze nástenkového tendraPolicajný vyšetrovateľ požiadal na jar prokuratúru, aby žiadala parlament o zbavenie Štefanova poslaneckej imunity. Dôvodom je práve nástenkový tender, pre ktorý ...Zdieľať
nastenka BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Zbavenie imunity


Policajný vyšetrovateľ požiadal na jar prokuratúru, aby žiadala parlament o zbavenie Štefanova poslaneckej imunity. Dôvodom je práve nástenkový tender, pre ktorý vyšetrovateľ obvinil štyroch ľudí, medzi nimi aj exministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Januška, ktorý bol nominantom SNS. Štefanova nemohol, lebo ho chráni imunita. Štefanov pôsobil v minulom volebnom období ako minister výstavby a regionálneho rozvoja. Nastúpil po Mariánovi Januškovi, ktorého musela SNS stiahnuť pre nástenkový tender po tlaku premiéra Roberta Fica. Fico napokon odvolal aj Štefanova. Generálna prokuratúra však zatiaľ nepožiada parlament o zbavenie imunity poslanca Štefanova. Zastupujúci generálny prokurátor Ladislav Tichý vrátil vyšetrovací spis týkajúci sa tzv. nástenkového tendra Úradu špeciálnej prokuratúry.Poslanec Národnej rady SR za SNS Igor Štefanov dnes odmietol vypovedať ako svedok v trestnej veci tzv. nástenkového tendra pred vyšetrovateľom Úradu boja proti korupcii Prezídia Policajného zboru SR.

Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa SNS Jana Benková, Štefanov využil oprávnenie predpokladané Trestným poriadkom a odmietol vypovedať, pretože má podozrenie, že predmetné trestné konanie je vedené s cieľom kriminalizácie jeho osoby. Túto skutočnosť podľa nej v konečnom dôsledku vo svojich verejných vyjadreniach opakovane potvrdil aj minister vnútra Daniel Lipšic.

V trestnej veci tzv. nástenkového tendra bol Igor Štefanov ako svedok už dvakrát vypočutý, pričom vypovedal všetko, čo k veci vedel uviesť. "Je zarážajúce, že predvolanie na výsluch svedka bolo pánovi Štefanovovi doručené niekoľko dní po jeho interpelácii na ministra vnútra a premiérku v súvislosti s korupčnou kauzou dofinancovania dostavby biatlonového štadióna v Osrblí a podozrení na manipulácie s tendrom na výber služobných zbraní pre Policajný zbor SR. Vyjadrujeme hlbokú ľútosť nad zneužívaním právomocí ministrom vnútra, ktorý využíva trestné konanie ako nástroj politickej súťaže s cieľom poškodiť opozičnú politickú stranu," uviedla Benková.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy aj zlata klesli pre obavy z bankrotu Grécka
<< predchádzajúci článok
Súťaž o najvýhodnejší presun v Košiciach vyhrala električka