Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. marca 2013

Stopy veľkého kyberútoku v Južnej Kórei vedú do Číny



Južná Kórea vo štvrtok oznámila, že veľký kybernetický útok na jej televízne stanice a banky bol uskutočnený z IP adresy v Číne. Tým sa zvýšili podozrenia, že za ním stojí Severná ...



Zdieľať
hacker SOUL 21. marca (WEBNOVINY) - Južná Kórea vo štvrtok oznámila, že veľký kybernetický útok na jej televízne stanice a banky bol uskutočnený z IP adresy v Číne.


Tým sa zvýšili podozrenia, že za ním stojí Severná Kórea, ktorej najväčším spojencom je Čína. Aj stopy predchádzajúcich kyberútokov, z ktorých Soul viní svojho severného suseda, vedú totiž do Číny.

Juhokórejskí bezpečnostní analytici sú presvedčení, že severokórejskí hackeri sa mnohé svoje schopnosti naučili v Číne a odtiaľ tiež operujú. Tentoraz podľa nich využili čínsku IP adresu, aby sa dostali do vybraných počítačových sietí a vytvorili malvér, ktorý napadol ich systémy.

Hackeri si v stredu zobrali na mušku počítačové siete troch televíznych staníc - KBS, MBC a YTN. Okrem nich sa stali terčmi útoku aj banky Shinhan a Nonghyup, ktorých servery boli "čiastočne alebo úplne ochromené". Juhokórejská armáda v súvislosti s poslednými incidentmi zvýšila svoj stupeň výstrahy pred kyberútokmi.

Obyčajní ľudia majú v KĽDR prístup k internetu veľmi obmedzený, pričom väčšinou sa môžu dostať len na štátom spravované stránky. Širší web je prístupný len vláde a armáde. Tajné služby Južnej Kórey uvádzajú, že komunistický Sever pravidelne uskutočňuje útoky na ich siete, pričom za posledné roky sa mu najmenej raz podarilo preniknúť do databázy tamojšieho ministerstva obrany.

Obvinenia prichádzajú v období zvýšeného napätia medzi Severnou Kóreou a Južnou Kóreu podporovanou Spojenými štátmi.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Volkswagen vyrobil na Slovensku medziročne dvakrát viac áut
<< predchádzajúci článok
Výbuch bomby v pakistanskom utečeneckom tábore zabil 12 ľudí

Stopy veľkého kyberútoku v Južnej Kórei vedú do Číny - diskusné fórum čitateľov