Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2009

Stovky ľudí v Aténach protestovali proti rasizmuPribližne 2000 ľudí vo štvrtok vyšlo do ulíc gréckych Atén, kde protestovali proti rasizmu a plánovaným deportáciám nelegálnych migrantov. Demonštranti pochodovali k parlamentu, pričom vykrikovali ...Zdieľať
ATÉNY 10. júla (WEBNOVINY) - Približne 2000 ľudí vo štvrtok vyšlo do ulíc gréckych Atén, kde protestovali proti rasizmu a plánovaným deportáciám nelegálnych migrantov. Demonštranti pochodovali k parlamentu, pričom vykrikovali slogany Ruky preč od imigrantov a Nie vyhosťovaniu. Protest organizovali grécke odborové zväzy, výbor na ochranu migrantov a ľavicové zoskupenia. Prívrženci ľavicových skupín vrátane anarchistov pochodovali aténskymi ulicami aj v utorok, keď sa v štvrti obývanej prevažne imigrantmi dostali do stretu s krajnými pravičiarmi.


Grécka konzervatívna vláda zaujala tvrdší postoj k imigrácii po tom, ako v júnových voľbách do Európskeho parlamentu získala sedem percent hlasov krajná pravica. Ministerstvo vnútra minulý týždeň oznámilo, že zvýši počet deportácií využitím prenajatých lietadiel. Podľa odhadov expertov a mimovládnych organizácií žije v Grécku vyše 250 tisíc nelegálnych migrantov, z ktorých mnohí dúfajú, že sa dostanú do západnej Európy.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Urumči zakázali piatkové bohoslužby
<< predchádzajúci článok
Bombové útoky v Bagdade zabili 51 ľudí