Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. februára 2018

Stratený pes prežil päťmesačnú odyseu do ŠvajčiarskaNa snímke zachránená sučka Rapunzel.Zdieľať
Na snímke zachránená sučka Rapunzel. Foto: TASR/AP
Ženeva 13. februára (TASR) - Švajčiarski zdravotníci našli v sobotu neďaleko Zürichu psa, ktorý sa stratil v Nemecku. Putoval viac ako päť mesiacov a prešiel stovky kilometrov.


Miestne úrady v utorok informovali, že zdravotníci sa viezli v sobotu v skorých ranných hodinách v sanitke, keď si všimli zviera ležiace na okraji vozovky. Zastavili a zistili, že nemecký ovčiak má vážne zranenia a trpí podchladením.

Sučka mala na sebe čip, pomocou ktorého identifikovali jej majiteľov a prišli na to, že ušla ešte v auguste minulého roka z oblasti Frankfurtu.

Ten je od Zürichu vzdialený vzdušnou čiarou približne 300 kilometrov, ale 400 kilometrov po ceste, pripomína agentúra DPA.

Dvaja zdravotníci osemročnú sučku menom Rapunzel zobrali a odviezli k veterinárovi. Dali jej kyslíkovú masku a zabalili do diek, aby jej bolo teplejšie. Podstúpila niekoľko operácií zlomených kostí a veterinár musel zastaviť vnútorné krvácanie.

"Je veľká šanca, že odvážna Rapunzel prežije a jej majitelia si ju budú môcť čoskoro vyzdvihnúť," uviedla vo vyhlásení záchranná zdravotná služba mesta Zürich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Príchod nového čínskeho roka spájajú oslavy, stretnutia a dary
<< predchádzajúci článok
Našla sa stratená kresba od Gustava Klimta

Stratený pes prežil päťmesačnú odyseu do Švajčiarska - diskusné fórum čitateľov