Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

14. apríla 2015

Stratili ste peňaženku, kľúče či mobil? Pomôže vám FacebookMladá Prešovčanka založila na sociálnej sieti skupinu strát a nálezov, vďaka ktorej sa už našli desiatky vecí po celom Slovensku.Zdieľať
Stratili ste peňaženku, kľúče či mobil? Pomôže vám Facebook


 

Peňaženka, kľúče či mobil. Občas sa stane, že človek niečo stratí alebo niekde zabudne. Podobný problém mala aj Jana Krajňáková. "Stále som niečo strácala a sama na seba som sa za to hnevala. Aj kamaráti si zo mňa začali uťahovať," hovorí.


V skupine sú Slováci, ale aj cudzinci

Neraz sa preto zamýšľala nad tým, aké by to bolo, keby sa nám všetko, čo sme v živote stratili, vrátilo. V hlave jej skrsla myšlienka vytvoriť na sociálnej sieti Facebook skupinu strát a nálezov. Z malej lokálnej komunity je dnes niekoľko tisícová skupina. "Prevažne ju tvoria ľudia z rôznych kútov Slovenska, ale je v nej aj pár cudzincov," vraví.

Šarmantná blondínka priznala, že jej sa pomocou tejto skupiny podarilo nájsť koženú bundu. Naposledy však stratila úplne nový mobil. "Vypadol mi pri nastupovaní do auta, ale mala som šťastie na čestných ľudí. Keď som si uvedomila, že ho nemám ihneď som volala a verila, že ho niekto má a zodvihne mi. Našťastie ho našiel jeden mladý pár a vrátili mi ho ešte v ten deň," povedala.


Našli sa aj domáci miláčikovia a nezvestné osoby

A čo ľudia najčastejšie strácajú? "Určite peňaženky, kľúče a mobily," uviedla mladá Prešovčanka, ale jedným dychom dodala, že zoznam vecí je pomerne pestrý. "Našli sa rôzne bundy, topánky, rukavice, doklady a pomohli sme nájsť i nezvestné osoby aj domácich miláčikov," približuje úspešné príbehy.

Dopredu ju poháňajú aj pozitívne ohlasy ľudí. "Podporujú ma a píšu mi ďakovné správy. Je to milé, pretože viem, že tento projekt má zmysel." odhodlane uzavrela svoje rozprávanie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poznáme letisko, ktoré nikdy nestratilo batožinu cestujúcich
<< predchádzajúci článok
Video: Táto vtipná ruská paródia na sexi Austrálčanky nemá chybu!

Stratili ste peňaženku, kľúče či mobil? Pomôže vám Facebook - diskusné fórum čitateľov