Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

Streľba v regióne Náhorný Karabach si vyžiadala obete ruských vojakov, počet mŕtvych však nie je jasnýV separatistickom regióne Náhorný Karabach zomreli ruskí vojaci. Uviedlo to ruské ministerstvo obrany, ale nešpecifikovalo počet mŕtvych. Informuje spravodajský portál ...Zdieľať
correction_azerbaijan_armenia_23097 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - V separatistickom regióne Náhorný Karabach zomreli ruskí vojaci. Uviedlo to ruské ministerstvo obrany, ale nešpecifikovalo počet mŕtvych. Informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa vyhlásenia ministerstva sa vozidlo s vojakmi dostalo pod paľbu malých zbraní, keď sa vracali z pozorovacieho stanovišťa ruskej mierovej misie v obci Džanjatag. Ruské a azerbajdžanské úrady sa usilujú objasniť okolnosti incidentu, dodalo.

Ruskí vojaci sú v Náhornom Karabachu v rámci mierovej misie po vojne medzi azerbajdžanskými a arménskymi silami v roku 2020. Rusko vtedy sprostredkovalo prímerie.

Správa o smrti vojakov prišla v stredu. Po tom, čo miestne úrady v Náhornom Karabachu a azerbajdžanskí predstavitelia oznámili, že prostredníctvom ruských mierových síl dosiahli dohodu o prímerí po dni bojov v regióne.Zdroj: SITA.sk - Streľba v regióne Náhorný Karabach si vyžiadala obete ruských vojakov, počet mŕtvych však nie je jasný © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda zasiahla na Kryme ruské veliteľské stanovište, tvrdí hovorca rozviedky Jusov
<< predchádzajúci článok
Na Wagnerovu skupinu zaútočili v Sudáne bezpilotné lietadlá, údajne za nimi stojí Ukrajina