04. septembra 2007

Striebro pre Mareka Matiaška

Slovenský reprezentant Marek Matiaško vybojoval na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v estónskom Otepää v rýchlostných pretekoch na 4 km striebornú medailu. Po titule majstra sveta spred piatich ...

OTEPÄÄ 4. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Marek Matiaško vybojoval na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v estónskom Otepää v rýchlostných pretekoch na 4 km striebornú medailu. Po titule majstra sveta spred piatich rokov z českého Jablonca nad Nisou je to jeho najväčší úspech v letnej podobe zimného olympijského športu. Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant za víťazným Ukrajincom Alexandrom Belanenkom zaostal o 1,4 s. Bronz patrí Rusovi Alexejovi Katrenkovi. Z ďalších slovenských reprezentantov obsadil Miroslav Matiaško 6. miesto, Pavol Hurajt dobehol do cieľa na 16. pozícii a Radovana Cienika klasifikovali na 18. priečke. Celkovo štartovalo 32 pretekárov.

V kategórii juniorov na tej istej trati sa Slováci nepresadili. Lepším z dvojice v 48-člennom štartovom poli bol Norbert Gröne, ktorý skončil dvadsiaty, Michal Baka obsadil 39. pozíciu. Titul medzi juniormi získal domáci Estónec Danil Stepcenko.

Výsledky - rýchlostné preteky - krosový beh - 4 km:

MUŽI:

1. Alexander Belanenko (Ukr.) 16:24,4 min (1 trestný okruh), 2. Marek Matiaško (SR) +1,4 s (1), 3. Alexej Katrenko (Rus.) +19.1 (4), ... 6. Miroslav Matiaško +29,9 (2), 16. Pavol Hurajt +1:05,8 (3), 18. Radovan Cienik (všetci SR) +1:11,7 (3)

JUNIORI:

1. Danil Stepcenko 16:51,7 min (2 trestné okruhy), 2. Karel Vigipuu (obaja Est.) +8,7 s (2), 3. Maxim Adijev (Rus.) +10,7 (3), ... 20. Norbert Gröne +1:38,2 (6), 39. Michal Baka (obaja SR) +2:54,3 (5)