Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. februára 2007

STU sa možno presťahuje z Bratislavy na ZáhorieSlovenská technická univerzita (STU) sa možno presťahuje z hlavného mesta do Malaciek, tvrdí to najnovšie vydanie novín Istropolitan. Nové sídlo školy by malo stáť na pozemkoch priemyselného ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) - Slovenská technická univerzita (STU) sa možno presťahuje z hlavného mesta do Malaciek, tvrdí to najnovšie vydanie novín Istropolitan. Nové sídlo školy by malo stáť na pozemkoch priemyselného parku Eurovalley na Záhorí. "Investorom, ktorý by nový univerzitný areál vybudoval takpovediac na "zelenej lúke", je developerská spoločnosť HB Reavis Group," píše sa v článku. Univerzita by mala byť požehnaním pre Eurovalley, do ktorého sa investori "akosi nehrnú". Podľa informácií novín Istropolitan za Memorandom projektu by mali stáť firma HB Reavis Group, zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Malacky.

Pozemky, na ktorých by nová univerzita mala stáť, patria najmä developerovi HB Reavis Group. Predseda predstavenstva Eurovalley a člen dozornej rady HB Reavis Group Adrián Rác povedal, že projekt je "iba v štádiu plánovania." Rektor STU Vladimír Báleš vyhlásil, že o vybudovaní STU na zelenej lúke sa vedú len úvahy. Na otázky bude odpovedať, keď "záležitosti budú v konkrétnejšej polohe."

Projektom sa bude zaoberať aj vláda, ktorá ho má odobriť. Podpredseda vlády pre znalostnú ekonomiku Dušan Čaplovič novinám potvrdil, že k tejto téme bude 28. februára zasadať pracovná skupina. Čaplovič by projekt podporil, ak bude previazaný na vedu, výskum, inovácie, na malé a stredné podnikanie. Primátor Malaciek Jozef Ondrejka by povedal projektu áno, pretože mesto má v pláne podporovať výskum a vzdelanie. S projektom nesúhlasí primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, ktorý sa už stretol s Bálešom. Ďurkovský chápe snahy o presťahovanie školy ako tlak investorov na získanie pozemkov a nehnuteľností patriacich STU, uzatvárajú noviny Istropolitan.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michael Douglas vyzdvihol modernú komunikačnú technológiu
<< predchádzajúci článok
Astorka vystúpi v Prahe s hrou Pred odchodom na odpočinok