10. novembra 2010

Štvrťfinálový triumf Žiliny nad L. Mikulášom

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára 2010/2011 na pôde MFK Tatran Liptovský Mikuláš najtesnejším ...

futbal Foto: SITA/Gabriel LiptákLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10. novembra (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára 2010/2011 na pôde MFK Tatran Liptovský Mikuláš najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0). Úradujúci slovenský šampión sa na ihrisku účastníka druhej najvyššej slovenskej súťaže I. ligy ujal vedenia už v 4. min, keď si strelil nepopulárneho "vlastenca" obranca Jozef Kapláň. V ďalšom priebehu mali oba tímy viacero gólových šancí, no skóre sa už pred skvelou viac ako päťtisícovou návštevou nezmenilo.

Už minulý týždeň boli na programe tri prvé duely štvrťfinále národného pohára: TJ Spartak Myjava (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava (výsledok 0:1), MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (0:3) a FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce (1:0). Odvety týchto troch súbojov sú na programe v utorok 23. novembra, Žilina privíta Liptovský Mikuláš pre povinnosti v základnej F-skupine Ligy majstrov 2010/2011 až v stredu 1. decembra 2010.

Slovenský pohár 2010/2011 - štvrťfinále (prvý zápas):

MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I. liga) - MŠK Žilina (CL) 0:1 (0:1) - odveta je na programe v stredu 1. decembra na štadióne pod Dubňom

Gól: 5. J. Kapláň (vlastný), rozhodovali: Sedlák - Jenčura, Bobko, 5113 divákov
L. Mikuláš: M. Šavol - J. Pekár, Kandera, J. Kapláň, M. Latiak - Šupej, Rezer (79. Škrobák), M. Bezák, V. Šlosár - Virgala (87. Lišivka), Michal Babic (72. V. Helbich)
Žilina: Krnáč - Ľ. Guldan, Piaček, Šourek, Leitner - Poleť, Zošák (86. Škvarka), Gergel, Vyskočil (73. Žilák) - Ceesay (57. Fótyik), T. Majtán

Po opatrnom úvode sa hostia ujali vedenia, keď si nešťastne strelil vlastný gól domáci stopér Jozef Kapláň. O dve minúty na to pohrozil hlavou Ceesay, ale lopta tesne minula bránku domácich. V 10. min sa blysol brankár Tatrana Šavol, ktorý zázračne vyrazil volej Ceesaya. O päť minút neskôr rovnako z voleja pálil Bezák, jeho pokus však išiel tesne nad. V 23. min sa do sľubnej streleckej pozície dostal aj Babic, ale ani on Krnáča nezaskočil. Po tomto okamihu sa hra zväčša odohrávala v strede poľa, žiadny z tímov sa už do prestávky nedostal do výraznejšej príležitosti.

V 55. min mal šancu na vyrovnanie Šlosár, ale nepresadil sa. V 61. min mohol skórovať striedajúci Fótyik, no netrafil prázdnu domácu svätyňu. O dve minúty na to sa v dobrej pozícii ocitol Pekár, centrovanú loptu však pred ním nešťastne nadvihol Rezer. V 66. min chytil bombu Majtána domáci gólman Šavol. Skóre zostalo nezmenené aj po 73. min, keď sa na bránku Tatrana rútilo trio Žilinčanov, ale Šavol výborne vybehol. V 79. min bol už brankár Mikuláša prekonaný, no z čiary vykopával loptu Šupej. V závere sa už nič vážnejšie nestalo a MŠK si pod Dubeň odváža najtesnejší triumf 1:0.

Hlasy po stretnutí:
Pavol Strapáč (tréner L. Mikuláša): "Terén bol rovnaký pre obe mužstvá, my sme sa s tým trochu lepšie vyrovnali. Žilina bola pred zápasom favoritom, čo sa napokon potvrdilo. Pred odvetou rozhodne neskladáme zbrane a pokúsime sa o dobrý výsledok aj v Žiline."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Na nekvalitnom teréne sme nemohli hrať kvalitný futbal a predviesť svoju hru. Som však rád, že sme v tomto stretnutí vyhrali a vytvorili si dobrú pozíciu pred odvetou."

NEMECKÝ POHÁR: Medzi Kanaďanmi aj Papineau