Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. decembra 2009

Su Ťij sa môže odvolať, rozhodol Najvyšší súdPrávnici barmskej opozičnej líderky Aun San Su Ťij v pondelok získali od Najvyššieho súdu povolenie, podľa ktorého sa môžu odvolať voči rozsudku predlžujúcemu jej domáce väzenie o ďalších 18 ...Zdieľať
RANGÚN 21. decembra (WEBNOVINY) - Právnici barmskej opozičnej líderky Aun San Su Ťij v pondelok získali od Najvyššieho súdu povolenie, podľa ktorého sa môžu odvolať voči rozsudku predlžujúcemu jej domáce väzenie o ďalších 18 mesiacov. Obhajcovia na približne jedenapolhodinovom pojednávaní argumentovali s tým, že rozsudok je sporný, pretože sa opiera o ustanovenia dnes už neplatnej ústavy. Po udelení súhlasu podal právny tím Su Ťij odvolanie voči verdiktu. Tlačové agentúry predtým zverejnili nepresné informácie, podľa ktorých malo byť predmetom pojednávania samotné odvolanie. Odvolanie podala aj prokuratúra, ktorá naopak tvrdí, že trest je príliš mierny. Pondelkové pojednávanie prebehlo bez účasti médií, zahraničných diplomatov a nebola na ňom prítomná ani obvinená. Termín pokračovania procesu nie je známy. Informovala o tom britská BBC.


Barmskí sudcovia predĺžili 64-ročnej Su Ťij domáce väzenie, v ktorom strávila 14 z posledných 20 rokov, za údajné porušenie podmienok predošlej domácej väzby. Laureátka Nobelovej ceny mieru sa ho mala dopustiť zatajením nepovolenej návštevy v máji, keď do jej domu priplával nepozvaný Američan. Výsledky parlamentných volieb v roku 1990, v ktorých presvedčivo zvíťazila opozičná NDL pod vedením Su Ťij, chunta odmietla uznať.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČR zatiaľ nestanoví konkrétny dátum prijatia eura
<< predchádzajúci článok
Štedrovečerné menu aj pre osamelých Bratislavčanov

Su Ťij sa môže odvolať, rozhodol Najvyšší súd - diskusné fórum čitateľov