Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2012

Súd nevyhovel Samsungu, Apple môže v Holandsku predávať



Holandský súd odmietol návrh kórejského výrobcu elektroniky Samsung, aby zakázal predaj iPadov a iPhonov od konkurenčnej spoločnosti Apple. Informovala o tom spoločnosť Samsung, ktorá s ...



Zdieľať
apple predstavila ipad3 SOUL 15. marca (WEBNOVINY) - Holandský súd odmietol návrh kórejského výrobcu elektroniky Samsung, aby zakázal predaj iPadov a iPhonov od konkurenčnej spoločnosti Apple.


Informovala o tom spoločnosť Samsung, ktorá s americkým konkurentom vedie spor o patenty.

Prvý konflikt vznikol v apríli 2011, keď spoločnosť Apple obvinila kórejskú spoločnosť, že odkopírovala ich iPad aj iPhone. Obidve spoločnosti, ktoré súperia o pozíciu svetovej jednotky na rýchlo rastúcich trhoch mobilných telefónov a počítačových tabletov, proti sebe vedú súdne spory vo viacerých krajinách.

Spoločnosť Samsung pôsobí na Slovensku ako Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. od roku 2002. Činnosť firmy je zameraná na výrobu LCD a LED televízorov, LCD monitorov, HDD a Blu-ray prehrávačov a satelitných prijímačov. Samsung v Galante zamestnáva takmer 3 tis. pracovníkov a výškou svojich tržieb sa radí k trom najväčším nefinančným podnikom Slovenska. Počas niekoľkých rokov sa galantský výrobný závod stal najväčším výrobným závodom spoločnosti Samsung v rámci Európy.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Rezort financií zvyšuje odhad rastu v tomto roku na 2,3 %
<< predchádzajúci článok
Podmienky záchrany musí ešte odsúhlasiť grécky parlament